Wnuczęta, kiedy tylko zaczynają dorastać, zaczynają mieć problem z wymyśleniem odpowiedniego prezentu dla swoich dziadków, szczególnie ze względu na fakt, że babcia zawsze jest osobą, w której można znaleźć oparcie oraz zrozumienie. Po pewnym czasie zaczynamy więc szukać prezentu, który w jakiś sposób wynagrodzi jej wszystkie starania oraz całe dobro, jakie od niej otrzymaliśmy i ciepło, jakie nam daje każdego dnia. Najważniejsza z pewnością będzie dla niej nasza obecność tego dnia czy jakiś prosty, wykonany ręcznie upominek. Nietuzinkowy prezent jednak można wymyślić, jeśli tylko chwilę się dobrze zastanowimy. Jeśli jednak nic nie przychodzi nam do głowy, podpowiadamy, co może się sprawdzić w tym tak ważnym dla was dniu.

Co dać na Dzień Babci?

Pamiętaj, że każda babcia jest inna

O tej ważnej zasadzie każdy powinien pamiętać nie tylko w czasie ich święta, ale w zasadzie codziennie. Wiele z naszych babć to wciąż bardzo eleganckie kobiety, uwielbiające dobrze wyglądać oraz dobrze się czuć we własnym ciele. Jeśli nie chce nam się za wiele główkować, możemy pójść na łatwiznę i kupić eleganckie kolczyki lub klipsy, jeśli babcia nie ma przebitych uszu, mogą to być nowa bluzka, sweter czy spódnica lub jakikolwiek inny element stroju, jak choćby szal. Te prezenty jednak zjedzą nieco pieniędzy, a w dalszym ciągu nie pokażą naszych emocji oraz naszej miłości. Zdecydowanie lepszym i wymagającym więcej pracy sposobem będzie na przykład własnoręcznie wykonane pudełeczko czy szkatułka, w której zmieszczą się wszystkie skarby czy na przykład właśnie biżuteria. Łatwe do zrobienia oraz na pewno oryginalne będą korale hand made. Możemy również postawić na nieco bardziej wyszukaną i wciąż wykonaną ręcznie biżuterię, na przykład pierścionek z wykonany z drutu i innych, ciekawych elementów.

Prezent dla miłośnika książek

Tutaj w pierwszej kolejności rzuca się nam na myśl kupienie najlepszych pozycji książkowych z  ostatniego tygodnia czy miesiąca, jednak sama książka jest bardzo pospolitym prezentem – jakby na to nie patrzeć – pójście do księgarnie i zabranie jej z półki nie jest żadną sztuką. Lepiej sprawdzi się samodzielnie napisane przez wnuczka czy wnuczkę opowiadanie na przykład o tym, jak wyobraża sobie ze swojej perspektywy życie swojej babci. Taki prezent z pewnością będzie bardzo porywającą lekturą dla samej zainteresowanej. Można również zrobić wariację na temat tego prezentu i podarować na przykład kupon na czytanie książki przez wnuczka czy wnuczkę w dowolnie wybranym momencie.

Co dla babci, która jest zwyczajnie niezwykła?

Wśród różnych babć znajdą się również te o niezwykle praktycznym podejściu do życia oraz z ogromnym poczuciem humoru, dla których najlepszym prezentem będzie na przykład kuchenna ściereczka z zabawnym napisem czy nadrukiem, może to być kalendarz zamówiony specjalnie dla niej z waszymi zdjęciami, zegar z ciekawym motywem, interesujący czy zabawny kubek, albo zestaw czy szycia lub szydełkowania, jeśli babcia lubi tego typu manualne zajęcia. Tutaj można również poszaleć, ponieważ lista ręcznie robionych prezentów jest naprawdę długa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here