Jak wybrać wyjątkowy zapach

O jakości perfum stanowią składniki, nuty zapachowe które zostały użyte do stworzenia danego zapachu.

Oczywiście dodatkowo wykorzystywany jest także alkohol, który odpowiada za parowanie, dzięki czemu czujemy zapach unoszący się z naszej skóry. Możemy znaleźć trzy podstawowe nuty zapachowe, są to nuty głowy, serca oraz nuta bazowa. Sprawia to, że perfumy mogą nieco inaczej pachnieć w ciągu całego dnia, inaczej będą pachniały zaraz po aplikacji, natomiast inne nuty będą przeważały w kolejnych fazach uwalniania zapachu.

Woda perfumowana czy perfumy?

Warto zwrócić uwagę, iż możemy kupić perfumy, wodę perfumowaną, wodę toaletową czy też wodę kolońską. W tym przypadku perfumy posiadają największą zawartość olejków zapachowych, może być to do 30 czy 40% zawartości flakonu, wody perfumowane charakteryzują się mniejszą zawartością, może wynosić ona około 15%, a woda toaletowa może zawierać 5 czy też 10% olejków zapachowych. Oczywiście w tym przypadku woda perfumowana będzie nieco mniej wyczuwalna, jednak może być to lepszy wybór w przypadku kiedy poszukujemy perfum do pracy czy też na co dzień, kiedy nie chcemy aby pachniały one zbyt intensywnie. Kiedy chcemy wybrać zapach dla siebie, powinniśmy pamiętać o podstawowej zasadzie, iż będzie on towarzyszył nam na co dzień, dlatego też powinien podobać się nam, nie może nas drażnić, dlatego warto najpierw przetestować perfumy, możemy to zrobić przykładowo w drogerii czy też w perfumerii.

Warto nałożyć na naszą skórę zapach rano czy też koło południa, sprawdzić jak będzie utrzymywał się wieczorem. Z pewnością nie warto wypróbować zbyt wielu zapachów naraz, ponieważ mogłoby to nieco oszukać nasze zmysły, sprawić iż nie odczuwalibyśmy ich prawidłowo. Jednym z ciekawszych zapachów na rynku są perfumy Hugo Boss, jest to znana firma, która produkuje wysokiej jakości perfumy od lat. Jednym z najciekawszych zapachów jest hugo boss orange, jest to woda, która posiada bardzo świeży zapach, możemy wyczuć tutaj wanilię, kadzidło, nuty drzewne, ale także przyprawy oraz jabłko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here