Moda na sztuczne paznokcie zdecydowanie znika z rynku kosmetycznego, zastąpiona różnorodnymi innymi metodami pielęgnacji dłoni oraz paznokci, chociaż jeszcze kilka lat temu był to absolutny hit, szczególnie przypadku kobiet obgryzających paznokcie, czy mających problem z zapuszczeniem dłuższych, naturalnych. Dzisiaj kojarzone są głównie z kiczem oraz brakiem gustu, chociaż kobiety mające łamliwe oraz rozdwajające się paznokcie, nie mogące zapuścić dłuższych własnych paznokci wciąż ratują się właśnie tym sposobem. Używają jednak zdecydowanie innych elementów, które wyglądają profesjonalnie oraz sprawiają naprawdę dobre wrażenie. Muszą być naprawdę dobrze zrobione, aby niemożliwe było ich odróżnienie od naturalnych. Jednak nawet najlepsze i najładniej zrobione tipsy kiedyś trzeba ściągnąć. Jak jednak to zrobić, aby nie naruszyć własnej płytki?

Jak zdjąć tipsy?

Paznokcie akrylowe

W przypadku tego rodzaju tipsów pierwszej kolejności skracamy to, co najbardziej odstaje. Kolejnym etapem jest spiłowanie powierzchni tipsa, tutaj jednak trzeba niezmiernie uważać, aby w ferworze walki nie rozpędzić się i nie spiłować również wierzchniej warstwy własnego paznokcia, gdyż mogłoby to być naprawdę bolesnym w skutkach przedsięwzięciem. Spiłowane tipsy wkładamy następnie na dwadzieścia minut do miseczki, w której znajduje się aceton. Nałożone na nasze naturalne paznokcie tipsy zmiękną, a do ich usunięcia wystarczy podważenie ich drewnianym patyczkiem – bez większych oporów powinny oderwać się od płytki. Własną płytkę należy jeszcze spolerować.

Sposób drugi

Innym sposobem może być zamoczenie w acetonie wacika kosmetycznego, a następnie przytknięcie go dopytki sztucznego paznokcia po wcześniejszym przycięciu go oraz spiłowaniu wierzchu, jak w poprzednim sposobie. Watki przytknięte do paznokci powinniśmy owinąć folią aluminiową i tak pozostawić je na około 20 minut, po tym czasie również tipsy powinny po podważeniu bez problemu odejść od naturalnego paznokcia.

Specjalistyczny naparstek

W sklepach internetowych ostatnimi czasy pojawiła się nowość, stworzona właśnie po to, aby ułatwić zdejmowanie tipsów. W drogeriach jest ona jeszcze niedostępna, ale w sklepach online bez problemu można ją dostać – specjalne naparstki, za pomocą których można pozbyć się uciążliwych paznokci. Są to niewielkie pojemniczki z otworami, w których zmieści się palec. Wlewamy do nich sam aceton i zakładamy taki na palec. Sposób ten jest o tyle lepszy, że reszta dłoni nie ma styczności z wysuszającym skórę acetonem.

Żelowe tipsy

Te z kolei w pierwszej kolejności skracamy ale nie przez podcinanie, ale za pomocą specjalnej gilotyny. Również w tym przypadku konieczne jest dokładne spiłowanie wszystkich warstw sztucznego paznokcia, konieczne jest więc zachowanie jeszcze większej ostrożności niż w poprzednim przypadku. Piłowanie najlepiej zacząć od gruboziarnistego pilnika, jednak im bliżej naszej naturalnej płytki, na tym delikatniejszy pilnik powinniśmy przechodzić.

Zawsze po ściągnięciu tipsów konieczna jest regeneracja i odpowiednie odżywienie płytki paznokcia na przykład za pomocą specjalnych, odżywczych kremów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here