Niezbędne narzędzia do ogrodu
Fot.: pexels.com

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Wyższe temperatury skłoniły wielu domowników do prac w ogrodzie. Przygotowanie ogrodu na wiosnę i uporządkowanie go po zimie to wyzwanie, które nie uda się bez odpowiednich narzędzi.

Przeczytaj też: http://www.bydgoszczinaczej.pl/narzedzia-ogrodowe-bez-ktorych-ani-rusz/

Sekator na pierwszy plan!

Jakie prace w ogrodzie udałyby się bez sekatora?! Jest to narzędzie które przede wszystkim tnie. Wybierając odpowiedni sekator jesteśmy w stanie przeciąć nawet grubszą gałązkę. Sekator przyda się do wielu czynności, takich jak obcinanie gałązek czy grubszych pędów, zbieranie kwiatów do wazonu, czy ucinanie ziół, które chcemy zebrać do domu. Po zimie sekator z pewnością przyda się do tych elementów w ogrodzie, które nie są zbyt potrzebne. Usuwanie wszelkiego rodzaju chwastów, które ciężko wyciągnąć ręką, wycinanie pędów które rosną gdzie popadnie, czy przycinanie gałązek drzew. Są to najczęstsze czynności, które o tej porze roku będziemy wykonywać.

Rękawiczki ogrodowe

Żadne prace ogrodowe nie powinny również odbywać się bez rękawiczek. One nie tylko chronią nasze dłonie przed zabrudzeniem ziemią czy piachem, ale również ułatwiają prace ogrodnicze. Najlepszym wyborem są rękawiczki, które mają matową, a nawet chropowatą wewnętrzną stronę. Dzięki temu chwyt narzędzi ogrodniczych będzie pewny, co pozwoli na dokładną i sprawną pracę w ogrodzie. Rękawiczki zabezpieczają również nasze dłonie przed skaleczeniem lub otarciem, a jak wiadomo takie sytuacje zdarzają się dosyć często w ogrodnictwie.

Zestaw: pazurki ogrodnicze, łopatka, wsadzarka, grabki.

Tych kilka narzędzi z pewnością ułatwi pracę w ogrodzie. Pazurki ogrodnicze służą do ostrożnego spulchniania i napowietrzania gleby. Są to niezbędne czynności, jeżeli zamierzamy posadzić rośliny w ziemi. Łopatka z kolei służy najczęściej do przesadzania roślin, aczkolwiek może się przydać przy wielu innych czynnościach, które wymagają ostrożnego przeniesienia. Narzędzie takie jak wsadzarka, jak sama nazwa wskazuje służy do sprawnego wsadzenia cebulek roślin do ziemi, a grabki pomagają grabić i spulchniać ziemię. Te narzędzia są niezbędne do ogrodu, natomiast najlepiej samemu dopasować narzędzia, które będą nam potrzebne przy pracach ogrodniczych.

Zobacz też: http://www.lafoto.pl/jak-wydac-pieniadze-z-500-plus/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here