„Schudnij w tydzień” „Wymarzona sylwetka w dwa tygodnie” „Jedź owoce, a w miesiąc schudniesz 10 kg”. Kto z nas nie czytał takich artykułów łudząc się, że w dwa tygodnie osiągnie wymarzoną sylwetkę, którą będzie się mógł cieszyć na długie lata? Prawda jest jednak bolesna. Tylko regularna praca nad naszym ciałem, nad sposobem odżywiana sprawi, że będziemy cieszyć się piękną i szczupłą sylwetką.

Dietetycy wielokrotnie podkreślają o trzech „złotych zasadach”, które każdy z nas powinien przestrzegać.

Przede wszystkim regularne spożywanie posiłków. Najlepiej byłoby gdybyśmy spożywali je co trzy godziny, dzięki czemu nie dopuszczamy do odkładania się tkanki tłuszczowej. Zapominamy także o „napadach głodu”, które nie tylko niszcząco działają na nasz komfort psychiczny ale przede wszystkim nie pozwalają organizmowi na odpowiednie gromadzenie energii.
Kolejna zasada to aktywność fizyczna. Odpowiednia motywacja, ułożenie stałego planu zajęć, czy opłacenie z góry karnetu fitness sprawi, że wejdziemy w nawyk codziennej aktywności fizycznej. Na początku brzmi to może trochę abstrakcyjnie, jednak wszystkie osoby, które nauczyły się walczyć ze swoimi słabościami i pokonywały codzienne lenistwo zgodnie przyznają, że po pewnym czasie sport staje się częścią ich życia. A to już najlepszy sposób do jędrnego, umięśnionego, pięknego ciała.
Ostatnią zasadą jest odpowiednie nawodnienie organizmu czy picie wody mineralnej. Starajmy się robić wszystko aby dziennie dostarczać naszemu organizmowi około dwa litry wody- niesłodzonej, mineralnej. Dla wszystkich osób preferujących słodkie napoje dobrym ratunkiem jest kilka kropel soku z cytryny lub listki mięty.

http://www.blognazdrowie.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here