Czy ceny mieszkań w końcu spadną? Kto aktualnie najchętniej kupuje mieszkania i dlaczego wybieramy mieszkania trzyosobowe. Odpowiedź na te pytania znajdziemy w przeprowadzonych niedawno ankietach.

Niestety dla osób, które wahają się z zakupem swojego wymarzonego mieszkania nie mamy dobrych wiadomości. Ceny mieszkań nadal utrzymywać się będą na stałym poziomie. Również w przyszłym roku na rynku nieruchomości nie przewiduje się znaczących obniżek.

Najdroższe mieszkania niezmiennie znajdziemy w Warszawie. Tam średnie cena za metr kwadratowy wynosi około 8000 zł. W rankingu najdroższych mieszkań nadal wysoką pozycję zajmuje Kraków i Wrocław. Tam średnia cena za mieszkanie wynosi ok. 6000 zł/m kw.

Kto z nas może sobie zatem pozwolić na zakup mieszkania? Dla wielu z nas będzie to pewnie wielkie zaskoczenie- okazuje się bowiem, że liderami w zakupie nieruchomości są kobiety. To one wg. statystyk jeszcze przed 30 rokiem życia planują zakup własnego „M”. Ponad połowa z nich to kobiety niezamężne, nie wychowujące dzieci, wyróżniające się dobrą pozycją w firmie. Kolejną grupą osób inwestujących we własne mieszkanie są pary planujące wspólne życie lub te, które mają już dzieci. Dopiero na czwartej pozycji możemy znaleźć mężczyzn. Panowie decydują się na zakup mieszkania najczęściej dopiero w momencie spotkania kandydatki na swoją partnerkę życiową.

W badaniach potwierdza się również zasada, że Polacy wybierają mieszkania a nie domy. Zdecydowania większość inwestuje w mieszkania trzyosobowe, znajdujące się na odbrzeżach dużych miast. Analizując ankietę można stwierdzić, że kawalerki nie mają już racji bytu. Badani argumentują swój zakup „chęcią powiększenia rodziny”, „opłacalności”, „łatwością sprzedaży”.

http://www.rehaform.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here