Trendy zmieniają się praktycznie co porę roku. Trudno za nimi nadążyć, mimo to pozostaje nam wybór – gonić, gnać na złamanie karku? Czy może zachować swój styl i charakter? Obie drogi mają swoje wady i zalety – również w kwestii biustonoszy. Z ich bogatą ofertą można zapoznać się na stronie – https://ewabien.com/pl/biustonosze.html. A dzisiejszy artykuł powstał z myślą o biustonoszach, ich roli i burzliwej historii.

Narodziny biustonosza

Źródeł biustonosza należy szukać w starożytnej Grecji. Powstał on z myślą o kobietach uprawiających sport – podczas wzmożonej aktywności fizycznej zaczęły one odczuwać ból i właściwie powszechnie uznaje się to za główną przyczynę. Biustonosz w czasach starożytności występował w dwóch wersjach – apodesmos, czyli umiejscowiony pod ubraniem oraz sthropion – noszony na zewnątrz. Obie formy znacznie odbiegały od współczesnej formy stanika, ale doskonale odgrywały swą praktyczną rolę.

Zbliżona forma

Prototyp biustonosza podobnego do formy współczesnej powstał w roku 1859 w Nowym Jorku. Konstrukcja była banalna i składała się z elastycznego drutu z naciągniętym jedwabiem, ale po kolejnych zmianach w latach następnych biustonosz przybrał formę adekwatną do dzisiejszej. Pierwszy biustonosz bez umocnień powstał w roku 1914, co świadczy o tym, iż współczesna forma biustonosza ma ponad 100 letnią tradycję.

Współczesność

Obecnie biustonosz łączy w sobie zarówno rolę praktyczną, jak również estetyczną. Jest bardzo ważną, osobistą oraz intymną częścią garderoby każdej kobiety. Obecnie istnieje wiele typów biustonoszy – oto te najważniejsze.

Soft – miękki oraz przyjemny w dotyku. Dzięki zastosowanemu wysokiej jakości materiałowi trudno odczuć, że mamy go na sobie. Wykończenia są najczęściej zmysłowe i kobiece.

Semi Soft – jest to biustonosz przeznaczony dla kobiet, które nie lubią przesadnych usztywnień, a obawiają się wersji soft ze względu na całkowitą miękkość materiału. Konstrukcja dzieli się na dwie części – górną, która odznacza się lekkością i miękkością oraz dolną – usztywnioną.

Balconette – biustonosze luksusowe i ekskluzywne. Pięknie uwydatnia i eksponuje piersi, charakteryzuje się ogromną uniwersalnością, co sprawia, że będzie fantastycznym wyborem zarówno na co dzień, jak również na romantyczne wieczory.

Push Up – znakomicie uwydatnia niewielkie piersi. Nabierają one zaokrąglonych kształtów – dlatego jest to propozycja dla kobiet odważnych.

Plunge – taki rodzaj biustonosza jest dedykowany z myślą o dekoltach w szpic. Charakteryzuje się niskim mostkiem, co znakomicie sprawdzi się przy wycięciach.

Podsumowanie

Nowy rozdział w historii biustonoszy pisze ekskluzywny i ceniony sklep Ewa Bien z którego fenomenalną ofertą można zapoznać się na stronie internetowej – https://ewabien.com/. Jak widać dzieje biustonosza były burzliwe, co nie zmienia faktu, że wciąż odgrywa on ważną rolę w funkcjonowaniu każdej kobiety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here