Zaskórniki to najczęstszy problem związany z cerą, występujący nie tylko u nastolatków, ale bardzo często również u osób dorosłych, ponieważ najczęstszym powodem jego powstawania są zatkane pory łój oraz zanieczyszczenia, osadzające się przez cały dzień na naszej twarzy. Na szczęście znamy kilka porad, aby szybko oraz skutecznie się ich pozbyć.

Jak pozbyć się wągrów?

Oszacuj wielkość problemu

W pierwszej kolejności trzeba dokładnie przyjrzeć się stanowi własnej skóry i podjąć odpowiednią decyzję, gdyż najskuteczniejszym sposobem pozbywania się zaskórników jest wizyta u kosmetyczki, podczas której wykonywane jest oczyszczanie twarzy, często dogłębne, a wraz z nim mikrodermabrazja.

Działaj punktowo

Jeśli problem pojawia się jedynie w jednym miejscu, na przykład centralnie na nosie, możemy sobie odpuścić lub odłożyć wizytę u kosmetyczki na rzecz oczyszczających pasków na nos dobrych producentów, takich jak na przykład Nivea. Ich koszt jest stosunkowo niewielki, ponieważ wynosi niecałe dwa złote nawet w dobrych drogeriach, a ich działanie na zatkane pory jest naprawdę świetne.

Samodzielna pomoc

Czarne kropki, które najbardziej szpecą naszą twarz, można usunąć samodzielnie, zachowując oczywiście specjalne środki ostrożności, aby nie przenieść zanieczyszczeń oraz bakterii w inne miejsca, powodując dużo gorsze skutki. Warto wpierw oczyścić skórę na przykład za pomocą płynu antybakteryjnego, a następnie zwyczajne je wycisnąć, używając chusteczki higienicznej. Można przed tym zabiegiem zmiękczyć skórę wykonując na przykład rumiankową parówkę czy wziąć przed gorącą kąpiel – para wodna da ten sam efekt.

Zaopatrz się w specjalny sprzęt

Jeśli samodzielnie usuwanie zaskórników nie idzie nam za dobrze, w niektórych drogeriach możemy zaopatrzyć się w specjalny patyczek, za pomocą którego skuteczniej pozbędziemy się zarówno ropnych pryszczy, chyba najbardziej problematycznych oraz samych wągrów, gdyż znajdujący się do zakupienia w Sephorze przyrząd posiada dwie osobne końcówki.

Wągry nie lubią cytrusów

Po raz kolejny zanurkujemy w naszej lodówce, tym razem wyciągając z niej cytrusy, najlepiej cytryny, których sokiem powinniśmy nacierać nawet kilka razy dziennie najbardziej problematyczne miejsca. Świetnie sprawdzi się także nakładana na całą noc papka z soku z cytryny albo limonki oraz sproszkowanego cynamonu.  Po przebudzeniu się wystarczy dokładne przemycie twarzy wodą.

Pamiętaj o zapobieganiu

Żeby spędzający nam sen z powiek problem nie pojawiał się więcej ani nie powracał, warto stosować odpowiednie środki zapobiegawcze, takie jak maseczka z utartego na tarce ziemniaka. Wystarczy położyć go na twarzy na jakieś 15 minut. Sprawdzi się, ponieważ dzięki niemu pory są ściągnięte, a skóra nie pozwala sobie napo wstawanie kolejnych zaskórników.

Dobroczynna maseczka

W walce z zaskórnikami może nam pomóc jeszcze jeden specyfik, mianowicie maseczka w postaci papki, wykonanej z liści kolendry oraz sproszkowanej kurkumy i wody. Mieszaninę trzeba trzymać na twarzy przez jakieś 10-15 minut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here