woda kokosowa
fot. pexels.com

Wiele osób bardzo lubi wodę kokosową. Zwłaszcza wielu celebrytów. W wodzie kokosowej kryje się wiele wartościowych składników, które mają dobry wpływ na nasze zdrowie. Sprawdź, co się kryje w wodzie kokosowej i dlaczego warto ją spożywać regularnie.

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/co-niesamowitego-jest-w-wodzie-kokosowej/

Co ma w sobie woda kokosowa?

To napój, który uzyskuje się z młodych, jeszcze zielonych owoców palmy. Drzewo pobiera z gleby niezbędną do swojego wzrostu wodę, która jest bogata w minerały. Woda, która wędruje od samych korzeni po koronę drzewa, podlega wielokrotnej filtracji oraz oczyszczeniu, a to powoduje, że staje się sterylnie czysta. Woda ta trafia do sklepowych opakowań wprost z kokosa, nie tracąc swoich właściwości.

Jest ona bogata w niezbędne składniki, takie jak magnez, wapń, fosfor, potas oraz w witaminy B1, B2, B3 i B5 oraz B6. Jej poziom elektrolitów jest zbliżony do osocza naszej krwi.

Właściwości wody kokosowej

Wodę kokosową poleca się osobom, które są narażone w dużej mierze na stres, ale także tym, które cierpią na anemię i hipokaliemię oraz dla tych, którym doskwiera ostry kac. Wpływa ona korzystnie na pracę serca oraz układu krwionośnego. Dodatkowo obniża ciśnienie krwi oraz poziom cholesterolu.

Woda kokosowa również świetnie sprawdzi się w leczeniu schorzeń układu trawiennego, zwłaszcza w sytuacji biegunki, wymiotów oraz innych problemów żołądkowych. Można ją również stosować przy problemach z układem nerwowym oraz moczowym.

To naturalny izotonik, który gwarantuje odpowiednią regulację gospodarki wodnej oraz metabolizmu. Doskonale więc sprawdzi się dla osób, które ćwiczą oraz są na diecie. Zwłaszcza, że woda kokosowa ma naturalny skład, bez zbędnych substancji chemicznych w swoim składzie. Można ją spożywać bez ograniczeń, zwłaszcza będąc na rygorystycznej diecie.

Wzorem mieszkanek Karaibów można ją także stosować jako tonik do twarzy, gdyż posiada kinetynę, a ta pomaga w regeneracji skóry, wzmacnia paznokcie oraz włosy.

Przeczytaj też: https://www.kobitki.pl/poliole-co-to-jest/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here