makijaż
fot. pexels.com

Makijaż nie jest sztuką nie do opanowania. Ważne jest jednak to, aby wiedzieć, jakich błędów nie popełniać. Dowiedz się zatem, co to są za błędy, które bardzo często nawet nieświadomie są popełnianie przez wiele kobiet, które malują się samodzielnie w warunkach domowych. Uniknięcie tych błędów sprawi, że Twój makijaż będzie bardziej profesjonalny!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/makijazowe-tutoriale-z-efektem-upss-wpadki-mile-widziane/

Nienawilżona skóra twarzy

To, jak prezentuje się makijaż wynika z tego, w jakiej kondycji jest skóra. Warto zatem przed makijażem nawilżyć skórę, aby była miękka, nie było odstających skórek. Dzięki temu, podkład na skórze i pozostałe kosmetyki aplikowane na twarz będą wyglądać lepiej. Na jednej linii z nawilżeniem skóry istotne jest, aby wyeliminować martwe komórki naskórka poprzez peeling. Dzięki temu skóra będzie lepiej wyglądać i jest to bardzo ważne.

Złe kolory kosmetyków

Nie chodzi tutaj tylko o podkład, chociaż zdecydowanie jest istotne, aby podkład był dobrany idealnie. Ważne jest, aby podkład nie oksydował czyli nie zmieniał swojego koloru na ciemniejszy. A jeśli już tak się dzieje to trzeba wyczuć tę zmianę i tak dopasować kolor i inne kosmetyki, aby docelowo całość była jak najbardziej naturalna. Poza podkładem istotne jest, aby kolor bronzera czy rozświetlacza był dobrze dobrany. Żaden z kosmetyków nie powinien być zbyt jasny, ani zbyt ciemny. Przy bronzerze istotne jest również to, aby odcień był chłodny. Ciepłe odcienie bronzerów mogą sprawić, że cały wcześniej dopracowany makijaż nie będzie wyglądał dobrze. 

Zasada dominacji

Jest jeszcze ważna zasada związana z makijażem. Jeśli malujesz mocno usta, na jakiś konkretny i wyrazisty kolor, to pamiętaj, aby wtedy oczy utrzymać w stonowanym odcieniu, aby były bardziej delikatne. Z kolei, gdy makijaż oczu masz mocny i intensywny, wtedy warto zadbać o to, aby usta były subtelne.

Przeczytaj też: http://www.lafoto.pl/o-czym-pamietac-decydujac-sie-na-zdjecie-biznesowe/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here