Wczasy w Grecji

Choć mamy jeszcze srogą zimę, to po nowym roku każdy z utęsknieniem wypatruje zbliżających się cieplejszych dni i snuje plany urlopowe. Ludzie dzielą się na tych, którzy wolą spędzać urlop w rodzimym kraju: na własnej działce, nad jeziorem lub w górach, lub na tych, którzy tylko czekają, aby odwiedzić nieznane im kraje i poznać nowe kultury.
Od kilku lat na szycie listy najpopularniejszych kierunków wakacyjnych nieodmiennie króluje Grecja. Wczasy – Grecja, to dla wielu osób wręcz synonimy. Czy warto wybrać się do tego kraju i na co zwrócić uwagę? Już podpowiadam!
Grecja to oczywiście stały ląd, ale też setki małych wysepek. Podobno nawet sami Grecy nie wiedzą ile dokładnie wysp wchodzi w skład archipelagu. Jedne są duże, inne tak małe, że nie są zamieszkałe. Możemy więc wykupić wycieczkę do Aten, aby zwiedzić to stare i piękne miasto, ale możemy zdecydować się na wczasy na którejś z wysp, lub wakacje na jachcie opływając wybrane wysepki. Każdy rodzaj urlopu w Grecji będzie na pewno niezapomniany.
Grecja ma nam do zaoferowania cudowny klimat. W zasadzie już od kwietnia jest tam bardzo ciepło, więc jeśli chcemy wygrzać się po srogiej, polskiej zimie koniecznie zacznijmy przeglądać kwietniowe oferty biur podróży. Najczęściej wybierane wyspy, to Korfu, Santorini czy Kreta.
Każda z nich jest inna i każda nas zachwyci.
Korfu nazywana jest zieloną wyspą. To prawda- zaraz po wylądowaniu i wyjściu z lotniska poczujemy zapach najróżniejszych ziół. Korfu jest większą wyspą, dlatego warto wypożyczyć samochód, aby objechać ją i zbadać różne zakamarki. Wiele magicznych plaż ukrytych jest dla osób podróżujących komunikacją, która dodatkowo nie jest za bardzo rozwinięta na wyspie. Punktem numer jeden naszego zwiedzania musi być stolica wyspy, czyli Kerkira. Miasto łączy w sobie kulturę grecką i włoską, poczujemy się w nim jakbyśmy zwiedzali zakątki Rzymu. Piękne, wąskie uliczki skrywają wiele tajemnych przejść. Wszędzie wiszą sznury prania, co jest cechą charakterystyczną tego miasta. Ludzie są mili i uśmiechają się serdecznie do turystów, chętnie próbują nawiązać kontakt choć stopień znajomości języka angielskiego jest dość niski.
Samos to także urocza wysepka, mniej popularna od pozostałych, choć zupełnie niesłusznie. Cudowny widok na Albanię i Turcję powinien nas przyciągnąć na tę wyspę. Opuszczając ją nie zapomnijmy kupić sobie oliwek i specjalnego wina z nazwą Samos na etykiecie, które przypomni nam cudowne greckie wakacje.
Grecja jest kierunkiem urlopowym tysięcy polaków. Jest stosunkowo blisko położona, gdyż lot na którąkolwiek z wysp zajmie trochę ponad dwie godziny. Cenowo również wypada całkiem dobrze- ceny podobne są do polskich, a mamy cały wachlarz pysznych potraw i cudownych owoców morza, w których każdy może się rozsmakować. Greckie wakacje to coś, co będziemy wspominać w długie, zimowe wieczory. Dlatego warto spakować plecak i torbę i wybrać się choć na tydzień na którąś z greckich wysp, aby solidnie odpocząć, opalać się i relaksować po ciężkiej pracy.

http://www.weuropie.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here