Mauritius - wakacje - czy warto?

Już coraz bliżej do wakacji. Coraz bliżej do naszych urlopów i przepięknej letniej pogody. W ostatnim czasie naszej polskiej aurze bliżej zresztą do wiosny aniżeli do zimy – temperatury powietrza już w tym momencie przekraczają dziesięć stopni C, a ma być jeszcze cieplej i jeszcze bardziej słonecznie. To dobry moment na to, by zaplanować swoje przyszłe wakacje. Jeżeli do tej pory nie ustaliliśmy jeszcze, gdzie udamy się w tym roku, rozważmy Mauritius – wakacje – o ile wcześniej jeszcze na czymś takim nie byliśmy. A dlaczego Mauritius? Dlaczego właśnie w tym kierunku powinniśmy się udać? Ponieważ jest to miejsce określane mianem turystycznego raju. Nie jest to niczym nieuzasadnione stwierdzenie. Piękno i magia Mauritius pochłoną nas bez końca.

Klimat panujący w tych okolicach tworzy wręcz idealne warunki do wypoczywania. Nawet jeśli na co dzień mamy spore problemy z zasypianiem i niemalże zawsze budzimy się totalnie bez energii i bez siły do zajęcia się nawet najprostszymi i najzwyklejszymi obowiązkami, w tym miejscu poczujemy znaczącą różnicę w tych kwestiach – nagle zaczniemy się wysypiać! Sami z siebie obudzimy się w okolicach szóstej rano. Rozemocjonowani i rozochoceni nie będziemy mogli się doczekać opuszczania murów hotelu i wyruszenia na prawdziwą turystyczną przygodę. Większość turystów, którzy podróżują na Mauritius, dostrzega właśnie to, że panujący w tych okolicach klimat rewelacyjnie wpływa na regenerację całego organizmu. To dzięki niemu w ciągu dnia możemy odpoczywać w cieple grzejącego słońca, by wieczorem dać sobie chwilę wytchnienia i spokojnie zasnąć, kiedy temperatura powietrza spadnie już do ok. 20 stopni C. Rankiem pogoda bywa jeszcze chłodniejsza, ale to akurat dobrze. Dzięki temu budzimy się rześcy i pełni energii, gotowi na przeżycie kolejnego wypełnionego atrakcjami dnia.

Szukając w ofertach biur podróży Mauritius – wakacje – zwróćmy swoją uwagę na ośrodki zlokalizowane w mniej popularnych miejscowościach. Oczywiście większość z nich jest nastawiona na przyjmowanie turystów, ale zamiast udawać się do tych najbardziej renomowanych kurortów, spokojnie możemy się zatrzymać chociażby na Grand Gaube. To miejscowość posiadająca swoje hotele i inne ośrodki wypoczynkowe, ale jednak na tle innych miasteczek wyróżniająca się dość nisko rozwiniętą turystyką. Niby to źle, ale jednak dobrze. Często przecież, gdy już trafiamy do swojego pięciogwiazdkowego hotelu, od razu dostrzegamy, że jego wybór nie był najlepszym pomysłem. Denerwują nas pozostali turyści, których spotykamy na każdym kroku i od których czasem wolelibyśmy odpocząć, by odetchnąć w ciszy i spokoju. Grand Gaube w takim wypadku okaże się dla nas idealnym miejscem na wakacje. Pomyślmy o nim koniecznie, szukając wycieczek w biurach podróży.

Nie da się też ukryć, że w porównaniu z typowo egzotycznymi wycieczkami Mauritius – wakacje będą dla nas dość atrakcyjne pod względem cenowym. Jeżeli więc na swoim urlopie nie mamy zamiaru przepłacać, pomyślmy o wyborze tego wakacyjnego kierunku.

http://www.fabrykapodroznika.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here