ring

Obecnie istnieje wiele metod na zabezpieczanie się przed nieplanowaną ciążą. Wiele z nas zastanawia się, jak wybrać najbardziej odpowiednią metodę. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne. Aby wybrać najlepszą metodę dla siebie watro jest znać swoje ciało oraz wyniki badań. Przed zastosowaniem jakiejkolwiek metody najlepiej jest skonsultować z lekarzem, czy będzie ona dla nas prawidłowa. 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/ring-dopochwowy/

Ring dopochwowy – co to jest?

Jest to nic innego jak elastyczny, przeźroczysty krążek. Jego nazwa nawiązuje do jego kształtu, ponieważ przypomina on pierścionek. W jego skład wchodzi progestagen i estrogen. Ma zatem podobne działanie jak tabletki dwufazowe.Dodatkowo zagęszcza śluz i wpływa na zatrzymanie owulacji. Pierścień pozwoli również na zmniejszenie obfitego plamienia. 

Ring dopochwowy – jak to jest z noszeniem, czy 24/7 jest odpowiednie?

Kiedy zaczynamy rozważać nad ringiem dopochwowym często zastanawiamy się, czy taki ring powinno się nosić 24/7. Odpowiedź brzmi tak, są jednak pewne wyjątki. Do nich należy na przykład sam stosunek. 

Może okazać się, że ring podczas stosunku będzie wam przeszkadzał. W przypadku takiej sytuacji możecie go bez problemu wyjąć. W takim wypadku, absolutnie nic się nie stanie. Ważne jest natomiast, żeby po zakończonym stosunku włożyć go ponownie. Nie powinien on być wyciągnięty na czas nie dłużej niż 3 godziny.

Pierścień dopochwowy – jakie są koszta jego założenia? 

W podobnej cenie zakupimy plastry antykoncepcyjne, które kosztują około 50 złotych. Tabletki antykoncepcyjne natomiast to koszt od 20 do 40 zł. Jak wiecie, ceny są bardzo zróżnicowane. Samodzielnie musicie  określić, co będzie dla was najbardziej odpowiednie oraz na jaką sumę pieniędzy możecie sobie pozwolić.  

Aby bardziej dokładniej mieć porównanie do ceny poniżej przedstawimy wam ceny i trwałość wybranych metod antykoncepcyjnych.

  • Tabletki antykoncepcyjne (240 – 480 zł rocznie) – codziennie.
  • Plastry antykoncepcyjne (600 zł rocznie) – raz w tygodniu.
  • Spirala antykoncepcyjna (400-1500 zł na trzy/pięć lat) – długi okres .działania.
  • Implant dopochwowy (1000-1200 zł na pięć lat) – długi okres działania.

Zobacz też: http://ladychwila.pl/tabletki-antykoncepcyjne/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here