Dziecięce urodziny

Spotkania w gronie dorosłych mają zazwyczaj zgoła inny charakter niż w przypadku ruchliwych maluchów. Podczas gdy dzieci biegają, skaczą, śmieją się i bawią, dorośli – siedzą przy stole, rozmawiają, żartują i jedzą. Organizując urodziny dla dzieci możemy jednak niemalże zapomnieć o tym ostatnim aspekcie – chyba że zadbamy o odpowiednie, sprytne menu.

Zainteresuj dziecko dekoracjami

Gdy maluch, który ma wkrótce obchodzić urodziny, zostanie zaangażowany w przygotowania, z pewnością bardzo chętnie pomoże rodzicom w wykonywaniu wszelkich czynności. To z kolei sprawi, że lepiej odnajdzie się w roli gospodarza – i z dużą radością będzie zabawiał swoich gości, zapewniając im świetnie spędzony czas.

Możecie na przykład wspólnie wybrać w sklepie dekoracje urodzinowe (tematyczne bądź klasyczne) lub nawet stworzyć je samodzielnie. Bez względu na to, którą opcję wybierzecie – świetna zabawa jest gwarantowana! Ten wspólnie spędzony czas będzie wartością dodaną do uzyskania bardzo estetycznego efektu końcowego.

Wspólnie stwórzcie menu

Urodziny dla dzieci rządzą się swoimi prawami – dlatego nie ma co liczyć na pełne menu w postaci: zupa, drugie danie, deser, zimne przekąski. O ile być może przebrnięcie przez pierwsze z dań jest jeszcze możliwe – dzieciom z pewnością zabraknie cierpliwości na pozostałe „rundy”.

Dlatego też doskonałym pomysłem jest stworzenie ogólnodostępnego stołu dla maluchów, przy którym będzie mnóstwo słodkich i wytrawnych przekąsek. W ten sposób można uniknąć kłopotliwych prób zebrania wszystkich gości na raz, by coś zjedli, a jednocześnie – brzuszki na pewno nie będą puste. Każdy maluch zje wtedy, gdy będzie miał na to ochotę.

Co z zabawami?

Urodziny dla dzieci to czas śmiechu, zabaw i ogólnej radości. Dobrym pomysłem może okazać się stworzenie (ogólnego) planu zabaw dla dzieci na popołudnie. W ten sposób, w razie braku koncepcji po stronie gości – pojawi się możliwość wsparcia dzieci pomysłami stworzonymi wcześniej.

Rozwiązaniem, które cieszy się w ostatnim czasie rosnącą popularnością, jest również zatrudnianie specjalnych animatorów dziecięcych, którzy mogą pomóc w zabawianiu gości.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here