ślub kościelny
fot. pexels.com

Ślub kościelny jest jednym z najważniejszych wydarzeń zarówno w życiu kobiety, jak i mężczyzny. Jeśli jesteś przed tym ważnym wydarzeniem, koniecznie sprawdź o ważnych kwestiach, o jakich należy pamiętać!

Zobacz też: http://jegoego.pl/jak-przygotowac-sie-do-slubu-koscielnego/

Koszty ślubu kościelnego

Na koszty ślubu w kościele składa się wiele kwestii. To nie tylko opłata ,,dla księdza’’. To również koszty związane z dekoracją, a być może również zespołem, który jest inny niż na weselu. Tak robi ostatnio wiele par – decydują się bowiem na zespół, który gra w czasie wesela oraz na zupełnie innych muzyków, którzy zajmują się wokalem i melodią w czasie samej ceremonii w kościele. Oczywiście opcja z dodatkowym zespołem jest alternatywna, dekoracje również można zrobić skromne, a też nie jest to zawsze konieczne. Wiele parafii dba np. o wyłożenie dywanu, który nadaje uroczysty charakter kościołowi. Tak więc główną opłatą, którą należy uiścić za ślub kościelny jest ta dla parafii. Ta z kolei jest inna w zależności od parafii i księdza. Często zaczyna się od 300-500 zł i może dojść nawet do kilku tysięcy.

O tym nie możesz zapomnieć!

Są takie dokumenty, o których nie można zapomnieć przychodząc do kościoła na ślub kościelny. W przeciwnym razie ślub może zostać opóźniony aż Para Młoda lub Świadkowie przyjadą ponownie z tymi dokumentami. Wśród nich są przede wszystkim dowody i metryka chrztu wraz z adnotacją o ukończonym bierzmowaniu. Dodatkowo, jeśli do ślubu chce przystąpić wdowiec lub wdowa – koniecznie jest zabranie aktu zgona małżonka lub małżonki. Para Młoda musi mieć oczywiście świadectwo ukończenia kursu przedmałżeńskiego. 

Formalności kościelne

W dniu ślubu kościelnego miejsce ma wiele formalności. Są one związane m.in. z dokumentami, jakie trzeba mieć w dniu ślubu. Należą do nich m.in. dostarczenie zaświadczenia, które potwierdza odbycie spowiedzi świętej dzień przed ślubem. Zaświadczenie muszą również dostarczyć świadkowie Pary Młodej. Do formalności należy również przekazanie obrączek, a na samym końcu następuje formalne podpisanie zaświadczenie o zawarciu związku małżeńskiego.

Przeczytaj też: http://www.e-ciuszki.pl/skarpetkowa-moda-dla-kazdego/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here