fascynator
fot. pexels.com

Fascynator to nic innego jak nakrycie głowy, element dekoracyjny, można nawet powiedzieć, że odmiana dekoracyjnej biżuterii. Fascynatory można nosić zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje – do teatru czy nawet na ślub. Dowiedz się więcej o fascynatorze, czyli o coraz bardziej popularnym nakryciu dekoracyjnym głowy!

Zobacz też: http://www.psfs.pl/fascynator-na-jaki-sie-zdecydowac/

Fascynator – coś więcej niż nakrycie głowy

Tak, jak już zostało wspomniane nieco wyżej – fascynator jest nakryciem głowy, ozdobą. To jednak tylko część określenia tego, czym jest fascynator. Najbliższym odpowiednikiem tego typu nakrycia są bardziej popularne toczki i stroiki do włosów lub nawet bardzo ozdobne i duże opaski. Fascynator można nosić swobodnie, zakładając na głowę, zwłaszcza gdy jest w formie opaski. Można nosić go również poprzez wpięcie na czubek głowy, przy pomocy wsuwek, spinek. Fascynator zazwyczaj wpina się z boku głowy – bok dopasowuje się do kreacji (jeśli np. mamy sukienkę z odkrytym ramieniem, fascynator będzie zazwyczaj po tej części odkrytego ramienia) oraz do profilu, z którego subiektywnie lepiej wygląda osoba zakładająca fascynator.

Jaki i jak wybrać fascynator?

Droga do wyboru tego najlepszego fascynatora posiada kilka wytycznych, schematów, elementów, przez które trzeba przejść, zrealizować. Wówczas będziemy mieć gwarancję, że został on wybrany możliwie najlepiej. 

  • To fascynator należy dopasować do kreacji i okazji, a nie odwrotnie. Otóż zawsze warto najpierw wybrać sukienkę, a dopiero do niej fascynator, ponieważ nie każdy fascynator, który będzie się nam podobał będzie pasował do kreacji. Dodatkowo, omawiane okrycie głowy łatwiej dopasować do sukienki niż odwrotnie.
  • Fascynator należy również dopasować do fryzury. Jeśli jesteś przekonana, że będziesz mieć włosy proste i rozpuszczone, wówczas możesz postawić na bardziej ekstrawagancki fascynator. Z kolei przy włosach bujnych i kręconych sprawdzi się fascynator mnie rozbudowany.
  • Wybierając fascynator do kreacji i fryzury, zastanów się z jakim profilem czujesz się lepiej – z prawym czy lewym i do niego właśnie dopasuj fascynator. Zwłaszcza jeśli przypinasz go z boku, to warto, aby znajdował się po tej stronie głowy, która jest twoim ,,profilem’’.

Przeczytaj też: http://www.pbp-bank.pl/co-nalezy-wiedziec-o-imporcie-uslug-spoza-unii-europejskiej/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here