kot

Masz już w domu podstawowe wyposażenie potrzebne w przypadku posiadania kota? W takim razie możesz zacząć śmiało rozglądać się za dodatkowymi akcesoriami, które znacząco ułatwią życie pod jednym dachem z pupilem. Sprawdź, na jakie produkty zdecydowanie warto zwrócić uwagę podczas kolejnej wizyty w sklepie z artykułami dla zwierząt.

Dyfuzor z syntetycznym odpowiednikiem feromonów

Tajemniczo brzmiący sprzęt jest naprawdę prosty w obsłudze. Do dyfuzora jest dołączony specjalny wkład z syntetycznym odpowiednikiem feromonów, który można również dokupić później osobno. Działanie takiego produktu zależy od rodzaju feromonów, które zostały umieszczone wewnątrz wkładu. W sklepie Pet Centrum najczęściej można spotkać specyfiki o działaniu uspokajającym.

Rozpylenie odpowiednika prawdziwych feromonów sprawdzi się zwłaszcza w przypadku kotów z zaburzeniami behawioralnymi. W ten prosty sposób można pozbyć się np. problemu ze znaczeniem moczem miejsc w domu lub drapaniem mebli. Taki sprzęt może także przydać się, gdy kot jest narażony na stresujące sytuacje np. przeprowadzkę lub podróż. Dostępne są również dyfuzory z odpowiednikami feromonów, które pomagają w poprawie stosunków między kotami mieszkającymi w jednym domu.

Neutralizator kocich zapachów

Choć koty to naprawdę czyste zwierzęta, które dbają o swoją higienę, to czasami zapach z kuwety może okazać się problematyczny dla domowników. Nawet regularne czyszczenie kuwety może nie wystarczyć, a wymienianie żwirku po każdym załatwieniu potrzeb przez kota jest zbyt kosztowne. W takiej sytuacji warto mieć pod ręką profesjonalny neutralizator zapachów z oferty sklepu online Pet Centrum.

Takie produkty są dostępne często w formie praktycznego atomizera, który pomaga w rozpyleniu środka w wyznaczonych miejscach. Niektóre preparaty mają naprawdę przyjemny zapach przypominający np. woń kwiatów. Dobrej jakości neutralizator pochłania nieprzyjemny zapach odchodów, może również okazać się pomocny podczas czyszczenia kuwety. Zakup takiego środka może przydać się zwłaszcza właścicielom kotów, które mają problem z załatwianiem się poza kuwetą.

Preparat z kocimiętką

Kocimiętka nie bez powodu zawdzięcza swoją nazwę sympatycznym czworonogom. Koty uwielbiają zapach tej rośliny i chętnie przebywają w jej pobliżu, jeśli tylko wyczują ją w pobliżu. Takie właściwości kocimiętki sprawiły, że na rynku produktów dla właścicieli kotów pojawiły się profesjonalne preparaty na bazie popularnego zioła. Wystarczy rozpalić produkt w wybranej części mieszkania, a kot na pewno wkrótce tam się pojawi.

Specyfiki z kocimiętką mogą przydać się zwłaszcza na początku przygody z kotem, gdy chce się go przyzwyczaić do przebywania w legowisku lub zachęcić do nowych zabawek. Ponadto takie produkty są bardzo przydatne w trakcie szkolenia i zabaw ze zwierzakiem. W sklepie Pet Centrum można znaleźć preparaty z kocimiętką i wyciągiem z kozłka lekarskiego o działaniach uspokajających i relaksujących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here