Rozwód jest jedną z najtrudniejszych decyzji, jaką ludzie mogą podjąć w związku ze swoim wspólnym życiem, jest również bardzo trudna pod takim względem, że po rozwodzie trzeba w jakiś sposób dalej żyć, od nowa zorganizować czy przeorganizować swoje życie tak, aby nie było niekończącym się pasmem udręk. Decyzja o rozwozie jest również o tyle trudna, że nie dotyka zwykle samej pary, ale także całą rodzinę, którą wspólnymi siłami stworzyli. Nie zawsze rozstanie wygląda elegancko i przebiega spokojnie, czasem zamienia się w regularną wojnę pomiędzy jeszcze niedawno temu kochającą się parą. Jeśli chcesz, żeby twój rozwód odbył się bez zbędnych fajerwerków, skorzystaj z poniższych propozycji.

Jak przeżyć rozwód?

Na początek – mediacja

Najlepiej nie zaczynać wszelkich rozmów oraz spraw rozwodowych od wynajmowania najlepszego prawnika w mieście, który będzie miał za zadanie zniszczenie twojego partnera. Ważniejsze jest zachowanie przynajmniej poprawnych stosunków z partnerem, ponieważ jedynie wtedy możliwe jest osiągnięcie jakiegokolwiek porozumienia. Zamiast prawnika, poszukaj lepiej mediatora rozwodowego, jest tańszy i może sprawić, że finał będzie łagodniejszy dla wszystkich.

Rozmowa z adwokatem

W przypadku, kiedy małżonek nie zgadza się na mediacje lub jego oczekiwania względem zaistniałej sytuacji są nie do zaakceptowania przez ciebie, porozmawiaj ze swoim adwokatem. Dzięki poradzie prawnej dowiesz się, co jesteście w stanie osiągnąć po mającej odbyć się rozprawie sądowej. Tutaj również na spokojnie możesz zastanowić się, jaka będzie najlepsza dla was decyzja i czy zgoda na żądania męża mają sens i są w pełni uzasadnione.

Reaguj odpowiednio

Musisz wiedzieć, w jaki sposób reagować na całą sytuację, by nie miotać się ze skrajności w skrajność. To właśnie od tego momentu będzie przede wszystkim zależało, jak ułożą się wasze przyszłe relacje, które ze względu na przykład na dzieci czy wspólnych znajomych będą musiały zostać na odpowiednim, chociaż poprawnym poziomie, aby każde wyjście na miasto czy spotkanie ze wspólnymi znajomymi nie kończyło się awanturą. Twoja postawa wywrze również wpływ na twoich dzieciach, często także obecnych na takich rozprawach sądowych. Musisz potraktować całą sytuację jako szansę od losu na otwarcie nowego etapu w swoim dotychczasowym życiu.

Nie dołuj się

Oczywiście rozwód z całą pewnością nie należy ani do lekkich, ani do przyjemnych rzeczy, jednak nie możesz skupiać się na tym fakcie jako na waszej największej życiowej porażce, ale musisz odnaleźć pozytywne strony. Tylko w ten sposób będziesz mogła zacząć nowe życie, jeśli daną sytuację zaakceptujesz, wyzbędziesz się żalu oraz pretensji do swojego partnera. Jeśli tak się wasze życie potoczyło to znaczy, że tak właśnie miało być.

Zważaj na to, co mówisz

Pamiętaj, aby przy waszych dzieciach wyrażać się o ojcu jedynie w pozytywnym znaczeniu, mów o nim same dobre rzeczy, ponieważ jest tak, jak ty, ich rodzicem i zasługuje na ich uczucie oraz szacunek. Staraj się również, aby zawsze pamiętały o Dniu Ojca i spędzały ten dzień właśnie z nim.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here