Koleje naszego losu bywaj bardzo kapryśne i czasem aż ciężko sobie wyobrazić, co jeszcze może nas spotkać podczas naszego życia. Choroby, rozstanie z wieloletnim partnerem, rozpad małżeństwa, stracenie jedynego źródła utrzymania… Sytuacje bywają bardzo różne i nieraz bardzo ciężkie, jednak ich pojawienie się w naszym życiu może być nie tylko powodem do umartwiania się, ale również do podejmowania nowych wyzwań, znajdowania w sobie siły oraz wyrabiania cech charakteru, które są w stanie pomóc nam w tych wszystkich ciężkich chwilach. Nic przecież nie dzieje się w naszym życiu bez powodu.

Jak przetrwać trudne chwile w życiu?

Samotność czy początek samodzielności?

Rozstanie z mężem wcale nie musi oznaczać dla nas całkowitego końca świata, nawet, jeśli żyliśmy z nim naprawdę długo. Jeśli po rozstaniu potrzebujesz odreagować płacząc – zrób to, jeśli masz ochotę spać dłużej czy krzyczeć, zdecydowanie rób to. Nie powinno tłumić się w sobie żadnych emocji, ponieważ to jedynie pogłębia stan depresji, w jaki możemy wpaść. Można udać się również na specjalne terapie czy zwyczajnie rozmawiać szczerze z osobami, którym ufamy. Chaos,  jaki czasem pojawia się w naszym życiu wraz z odejściem partnera stawia nasz świat do góry nogami, szczególnie, jeśli do tej pory nie posiadaliśmy własnego źródła utrzymania. To jednak najlepsze, co może nas spotkać, ponieważ dzięki temu stajemy się samodzielni, zaczynamy inaczej patrzeć na świat, jesteśmy zaradni i więcej jesteśmy w stanie zdziałać. Przypomina to nieco wakacyjne, kolonijne wyjazdy, w których uczestniczyliśmy jako dzieci, kiedy wszystko trzeba było zawsze poznawać od nowa i oswajać się.

Popraw jakość swojego życia

Wpadnięcie od razu na głęboką wodę nie zawsze musi od razu oznaczać utonięcia. W przypadku naprawdę wielu kobiet okazywało się, że rozstanie z mężem powodowało pozytywne zmiany jakości życia.

Złe wyniki badań? Nie załamuj się!

Czasem rutynowe badania kontrolne są w stanie wykryć poważne nieprawidłowości, które dla nas są w pierwszej kolejności ogromnym szokiem. Reakcje w takich sytuacjach również są przeróżne, jak różni są ludzie – jedni wyzywają na cały świat, inni zamykają się w sobie. Każdy jednak zawsze i nieodmiennie czuje się oszukany przez życie, ponieważ wszystkie dotychczasowe, snute plany, muszą legnąć w gruzach. To jednak może być świetna okazja do przekonania się, ile drzemie w nas siły na walkę z chorobą– tutaj również można by podać przykłady setek kobiet. Często silne, chore kobiety stają się podporą i filarem swojej rodziny, dla której zła diagnoza jest jeszcze większym ciosem. To właśnie w takich chwilach jesteśmy w stanie przekonać się o drzemiącym w nas potencjale. Takie sytuacje to jednak nie koniec świata – dopiero wtedy możemy nadać sens naszemu życiu oraz działaniu, możemy być twórcze i pomocne. Powinniśmy zawsze koncentrować się jedynie na pozytywach.

Oczywiście nie zawsze trudne sytuacje życiowe powinny nas inspirować do robienia rzeczy wielkich, jednak zwykle to właśnie one są odpowiednio silnym bodźcem do podejmowania takich działań. Staraj się działać twórczo i znaleźć sobie jakąś pasję, żyć zawsze tak, jakby świat miał się za chwilę skończyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here