Wygłuszanie samochodu – co to zmieni?

0
1186

Chcesz zmodernizować swoje auto? Jesteś miłośnikiem tak zwanych klasyków i tradycyjnych konstrukcji? Świetnie! Wiekowe samochody są niezwykle imponujące, gdy są zadbane i oferują atrakcyjny design. Dosłownie każdy będzie się za nimi odwracał na ulicy, a miłośnicy na zlotach będą chętnie przychodzić i pytać o szczegóły projektu lub odbudowy. Chcesz poznać szczegóły elementów, o których należy pamiętać?

Gdybyśmy chcieli wymienić wszystkie, musielibyśmy poświęcić na ten materiał wiele godzin. Skupimy się zatem na tym, o czym większość osób zapomina. Chodzi oczywiście o wygłuszanie samochodu. Teoretycznie zmiana jest niewidoczna, a maty nie imponują nikomu, lecz podczas jazdy może mieć to ogromne znaczenie dla samego kierowcy. Zobacz, jakie produkty wybrać i o czym musisz pamiętać.

Izolacja silnika, drzwi i bagażnika

Wygłuszenie samochodu to nic innego jak tłumiące dźwięki maty. Gdzie powinny się one znajdować? Do podstawowych miejsc zaliczamy oczywiście maskę samochodu, bagażnik i drzwi. Oczywiście nie wolno zapominać o podłodze i suficie, które również bez tych niewidocznych elementów, są jedynie warstwą blachy. Jak widać, auto wygłuszone jest w standardzie wszędzie. Jeżeli pojawia się jakikolwiek hałas, należy szukać jego przyczyny, ponieważ oznacza to, że wygłuszenie samochodu ma ubytki lub przestało spełniać swoje zadanie i wymaga renowacji lub naprawy.

Wpływ na komfort codziennej eksploatacji

Spróbuj wyobrazić sobie, że czeka Cię kilkugodzinna trasa, której nie znasz. Do tego należy dodać niesprzyjające warunki atmosferyczne i zabytkowe auto bez wspomagania. Już sam opis brzmi jak męcząca i ciężka trasa. Jeśli wygłuszenie samochodu nie będzie efektywne, dojdzie do tego szum i głośna praca silnika. Oczywiście skupienie będzie przez to obniżone, a muzyka prawdopodobnie będzie musiała grać głośniej. Jak widać, jest to teoretycznie niewielki detal, który może mieć ogromne znaczenie.

Wygłuszenie samochodu działa jednak w dwie strony. Jeśli inwestujesz w zaawansowane car audio i sięgasz po produkty z najwyższej półki, na pewno cieszysz się czystym dźwiękiem – nawet gdy pogłośnisz muzykę do maksimum. Musisz mieć jednak świadomość, że pozostali uczestnicy ruchu drogowego lub piesi, po prostu ją słyszą. Oczywiście zwracasz w ten sposób ich uwagę, lecz pamiętaj, że warto dostosować się do zachowań w miejscach publicznych, gdyż nie każdy może chcieć słyszeć Twoje rozmowy na innowacyjnych zestawach głośnomówiących, które coraz częściej pojawiają się w odbudowanych klasykach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here