Tankowanie z dystrybutora

0
976

Silniki diesla – te nowoczesne – posiadają system SCR. Uruchomienie ich zależne jest od preparatu AdBlue. Poziom tego preparatu należy sukcesywnie uzupełniać, gdyż jest on niezbędny. Dystrybutory AdBlue umożliwiają dokonanie takiej operacji. Tankowanie AdBlue z dystrybutora, to szalenie ułatwiająca metoda.

Dystrybutor AdBlue na stacji paliw jest ogólnie dostępny. Kierowca samochodu z silnikiem zależnym od AdBlue nie musi wozić ze sobą preparatu i dolewać go z kanistra. Chyba że jest to starszy model. Nowocześnie wyposażone stacje paliw ułatwiają życie posiadaczom czterech kółek. Wszelkiego rodzaju asortymenty związane z eksploatacją samochodu są wszędzie dostępne.

Preparat AdBlue oczyszcza paliwo i do atmosfery – po jego spalaniu – dostaje się mniej związków trujących. Czyste powietrze to szalenie ważna sprawa. I to nie dlatego, by być w zgodzie z przepisami. Oddychamy powietrzem i to powinno wystarczyć ! Nowoczesne systemy spalania paliwa już od dawna wyposażone są w filtry i katalizatory.

Inżynierowie od motoryzacji /i nie tylko/ na całym świecie przez cały czas szukają nowych rozwiązań. Oprócz przypodobania się producentom samochodów na pewno mają również na względzie dbanie o środowisko naturalne. Wyposażenie samochodu w nowoczesny system spalania na pewno podnosi jego cenę. Jednak powinniśmy patrzeć na to z innego kąta. Czystość planety to sprawa pierwszoplanowa. Jeżeli już musimy poruszać się przy pomocy pojazdów i produkować ich coraz więcej, to przynajmniej dbajmy o ich jak najmniejszą szkodliwość. Oprócz wprowadzania na rynek nowych rozwiązań technicznych, prowadzone są również doświadczenia na innym polu. Coraz częściej słyszymy o pracach nad czystym paliwem.

Wyziewy z rury wydechowej przy tak wielkiej ilości pojazdów są niebezpieczne dla nas. Dbanie o ich jak najmniejszą szkodliwość jest w pełni uzasadnione. Preparat AdBlue z pewnością wpisuje się w tę rolę. Najprawdopodobniej jego obecny skład ulegnie jeszcze zmianie. W przyszłości pojawią się zmodyfikowane wersje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here