Nudności - co to jest i jak sobie z nimi radzić

Nudności to nie jak niektórzy sądzą stany wielkiej nudy, spowodowane brakiem czegoś konkretnego do robienia. W rzeczywistości bowiem są to nieprzyjemne, choć i najczęściej niebolesne odczuwanie potrzeby „zwomitowania” (czyli zwymiotowania).

Nudnościom mogą towarzyszyć takie objawy jak: zblednięcie cery, drgawki, odczucie zimna, ślinotok, pocenie się, tachykardia. Nudności są czasem sygnałem ostrzegawczym, że zbliża się odruchy wymiotne czy nawet same wymioty.

W przypadku wystąpienia złego samopoczucia tego rodzaju, powinniśmy zastosować cokolwiek, co na nudności mamy przy sobie. Oczywiście istnieje wiele leków i suplementów diety niwelujących nudności. Możemy zatem zapytać w aptece o lek bez recepty na tego rodzaju objawy.

Nudności mogą występować po zjedzeniu czegoś ciężkiego – wówczas będą raczej niegroźne dla organizmu. Żołądek powinien w końcu poradzić sobie w ciężkim pokarmem. Ewentualnie możemy mu pomóc, choćby parząc sobie rumianek lub miętę.

Jednak gdy nudności utrzymują się u nas dłużej, występują co jakiś czas, powtarzają się wiele razy w ciągu np. miesiąca – powinniśmy udać się do lekarza. Może być bowiem i tak, że nudności będą tylko objawem pewnych problemów np. z układem pokarmowym. Lepiej jak najszybciej zdiagnozować ewentualne schorzenie, by móc wprowadzić właściwe leczenie, a nie tylko działać objawowo na nudności. Zresztą branie dowolnych środków jedynie na nudności, bez konsultacji lekarskiej, może działać nawet szkodliwie dla naszego organizmu i pogłębiać nasze schorzenie, które nudnościami daje znać o swoim istnieniu.

http://www.normalsi.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here