Kiedy zdecydować się na przeszczep włosów?

Łysienie nie jest niczym przyjemnym, szczególnie jeśli podejmujemy różne działania po to, aby mu przeciwdziałać, a jednak nie są one skuteczne. Znacznie częściej z problemem łysienia borykają się mężczyźni. Ma to to swoje uzasadnienie – najczęstszą przyczyną łysienia jest duża ilość męskiego hormonu w organizmie – testosteronu. Jest jednak skuteczna metoda na to, w jaki sposób radzić sobie z utratą włosów – jest to przeszczep włosów Warszawa, który określany jest również jako transplantacja włosów.

Kiedy warto się na taki zabieg zdecydować?

Koszt takiego zabiegu można zawrzeć w granicach tysiąca – kilku tysięcy złotych w zależności od tego, jak ma być rozległy, a także w jakiej klinice będzie wykonywany. Transplantacja włosów polega na przeniesieniu włosów z miejsc, w których jest ich dużo tam, gdzie jest ich mało. Bardzo często przenosi się te włosy, które znajdują się w części potylicznej głowy. Bardzo często zabieg ten jest wykonywany przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego, nie musimy więc obawiać się, że będzie dla nas zbyt bolesny. W wielu przypadkach już następnego dnia po zabiegu można wrócić do wykonywania swoich obowiązków. Przeszczep włosów Katowice jest więc idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto chce zadbać o swój wygląd w profesjonalny sposób i nie chce dłużej borykać się z problemem łysienia.

Kiedy przeszczep włosów w Warszawie może się mijać z celem?

Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy przeszczep włosów Warszawa może nie przynieść podziewanych rezultatów. Tak jest w przypadku, kiedy pacjent boryka się z jakąś ciężką chorobą, a mowa tutaj na przykład o rozmaitych chorobach krążenia, cukrzycy czy chorobie nowotworowej. Przeszczep włosów Katowice nie jest też wskazany wtedy, kiedy łysina obejmuje zdecydowanie większą część głowy lub kiedy mamy do czynienia z łysieniem plackowatym. Nie ma sensu poddawać się transplantacji włosów w przypadku, kiedy posiadamy problemy hormonalne, co najczęściej ma miejsce w przypadku kobiet.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Należy mieć na względzie fakt, że efekt przeszczepu będzie widoczny od razu, ale w początkowym okresie po zabiegu nie będzie można jeszcze nazywać tego pełną fryzurą. Szacuje się, że dopiero około 3 miesiące po przeprowadzonym przeszczepie włosów w Katowicach można mówić o osiągnięciu zamierzonego celu. Tak czy inaczej trzeba się więc uzbroić w cierpliwość. Pocieszający może być fakt, że w przypadku oferty niektórych klinik, lekarze przeprowadzający tam zabiegi udzielają niemalże dożywotniej gwarancji na efekty zabiegu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.drturowski.pl/pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here