Już w XIX wieku w panoramie tego miasta zaczęły wyróżniać się drapacze chmur. Do dziś jest to jedno z najważniejszych miast na terenie Stanów Zjednoczonych, zaś większe znaczenie może mieć tylko Nowy Jork. Chicago, bo o nim mowa, jest wyjątkową amerykańską metropolią i jednym z najważniejszych ośrodków gospodarczych USA.
Co warto wiedzieć na temat tego wyjątkowego miasta leżącego nad Jeziorem Michigan w stanie Illinois?
To wyjątkowe miasto może pochwalić się licznymi ciekawostkami. Tu znajduje się największy węzeł kolejowy świata oraz największy port lotniczy. Samo Chicago jest jednym z najważniejszych ośrodków współczesnej sztuki oraz nauki. Liczne szkoły oraz uczelnie wyższe zapewniają możliwość zdobycia gruntownego i wszechstronnego wykształcenia. Innym rekordem Chicago jest jego różnorodność – na ulicach tego miasta spotkać można ponad 70 grup etnicznych, choć najsilniejszą pozycję zdobyli tu Irlandczycy. Chicago jest też znanym ośrodkiem jazzowym oraz jednym z największych na świecie skupisk Polonii. O polskich mieszkańcach miasta przypomina m. in. Muzeum Polskie.
Chociaż Chicago jest miastem znanym głównie z drapaczy chmur, nie brak tu i pięknych parków. Jest tu i Park Chopina, i Park Kościuszki. Największym parkiem jest jednak Park Milenijny znajdujący się nad brzegami Jeziora Michigan. Samo jezioro również zasługuje na uwagę. To największe słodkowodne jezioro na terenie USA.

http://www.turistiko.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here