Miasto kojarzone z papieżami i okresem ich niewoli, znane z wielkich artystów, opiewane w wierszach i innych utworach literackich. Często bywa nazywany drugim Rzymem. O tutejszym moście wielcy artyści śpiewali piękne piosenki. To francuskie miasto o wdzięcznej nazwie Awinion należy bez wątpienia do jednych z najpiękniejszych miast w całej Europie.
W epoce średniowiecza tutejszy zamek był siedzibą papieży. Dziś wnętrza tej ogromnej budowli zajmują dzieła sztuki. Ta potężna rezydencja otoczona imponującymi fortyfikacjami do dziś dominuje w panoramie miasta. W jej sylwetce wyróżnia się aż 10 wież. Imponująca jest także powierzchnia zamku, która wynosi prawie 15 tysięcy metrów kwadratowych. Aż trudno uwierzyć, że zanim w progach tego zamczyska zagościli papieże, był to skromny i niczym niewyróżniający się zameczek. Niestety, niewiele zachowało się z dawnego wyposażenia zamku, które w sporej mierze zaginęło lub zostało zrabowane w trakcie zamieszania związanego z rewolucją francuską.
Drugim ważnym zabytkiem tego francuskiego miasta jest XII – wieczna katedra, w której znajdują się grobowce urzędujących niegdyś w Awinionie papieży.
Najsłynniejszym miejscem w Awionionie jest most St. – Benezet. Początki jego budowy przypadają na wiek XII. Niestety, do dziś zachował się jedynie jego fragment, a z 22 przęseł ocalały jedynie cztery. Główną przyczyną zniszczenia tego pięknego mostu była powódź, która miała miejsce w XVII – tym stuleciu.

http://www.informacjanoclegowa.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here