Morze Czerwone, jego wspaniałe rafy koralowe i piękne plaże, stały się jednymi z największych atrakcji w tym kraju. To dzięki nim Egipt stał się jedną z potęg w turystycznym świecie. Wczasy nad Morzem Czerwonym nie muszą się jednak ograniczać do wypoczynku na plaży i tak popularnego nurkowania. Wielu wspaniałych wrażeń mogą też dostarczyć wycieczki do klasztorów, które przed wiekami wzniesiono nad wodami Morza Czerwonego. Które z nich zasługują na szczególne wyróżnienie?
Wielką atrakcją jest tu klasztor św. Antoniego Pustelnika. Znajduje się on na terenie doliny Wadi Araba, a górska okolica dodatkowo podkreśla jego piękno. Ta budowla może zaskoczyć swymi cechami obronnymi. Nie sposób nie zwrócić uwagi na potężne mury obronne oraz na wewnętrzną galerię, mającą zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo mieszkańcom klasztoru. Na terenie tego największego w Egipcie klasztoru można liczyć nie tylko na kontakt ze wspaniałymi zabytkami, ale i na dobre zagospodarowanie. Noclegi w tutejszych zajazdach cieszą się wielką popularnością, są też wielkim ułatwieniem dla turystów chcących w dolinie Wadi Araba spędzić nieco więcej czasu.
Drugim klasztorem, do którego warto się wybrać w czasie pobytu nad Morzem Czerwonym, jest klasztor św. Pawła Pustelnika. Długa historia oraz piękne otoczenie sprawiają, że i on jest chętnie odwiedzany przez wycieczki. Wiadomo, że już w VI wieku klasztor ten był ważnym miejscem dla pielgrzymów, którzy i dziś chętnie zaglądają na jego teren.

http://www.poczujnature.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here