adwokat

Osoby, które zastanawiają się nad podjęciem pracy adwokata zastanawiają się nad tym, czy taka praca jest dobrze płatna. Nie ma się co dziwić, ponieważ wybierając zawód, w głównej mierze kierujemy się wynagrodzeniem. Każdy przecież chce dobrze zarobić. Dzisiaj omówimy temat, którym jest wynagrodzenie w zawodzie adwokata. Ile jest z stanie zarobić adwokat? Co wpływa na jego wynagrodzenie? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://www.fachowcy.pl/blog/ile-zarabia-adwokat/ 

Na jakie zarobki może liczyć adwokat? 

Według danych z ogólnopolskiego badania wynagrodzeń, osoby które pracują jako adwokat mogą liczyć na zarobki rzędu około 7140 zł miesięcznie. Właśnie tyle wynosi mediana na takim stanowisku. Według danych internetowych wynika, że 25% osób pracujących jako adwokaci, biorących udział w badaniu zarabia mniej, niż 5280 zł. Z kolei drugie 25% zarabia więcej, niż 10420 zł. 

Biorąc pod uwagę taką analizę, powinniśmy pamiętać, że zarobki te mogą odbiegać od rzeczywistości. Respondenci często oszukują podjąc zaniżone lub zawyżone stawki.  Co więcej liczba osób biorących udział w badaniu nie jest dobrą próbą, ponieważ jest zbyt niska. 

Co wpływa na wysokość wynagrodzenia adwokata? 

Na kwoty, które zarabia adwokat duży wpływ ma przede wszystkim doświadczenie, które liczone jest w stażu pracy. Dużą rolę odgrywa również samo województwo oraz wielkość firmy, w której adwokat jest zatrudniony. Sporo decyduje również o tym, czy adwokat świadczy usługi na własną rękę czy pracuje na etacie. Mówi się, że adwokat z urzędu zarabia dużo mniej, niż adwokat wybrany przez klienta. Jednak musimy mieć na uwadze fakt, że zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, adwokat z urzędu nie może otrzymać stawki niższej, niż adwokat z wyboru. 

Benefity pozapłacowe, na które może liczyć adwokat 

Osoba pracująca jak adwokat może liczyć ze strony kancelarii na specjalne benefity pozapłacowe. W pewnym badaniu można przeczytać, że adwokaci Korzystając z wielu ekstra dodatków do pracy. Nawet 37% mecenasów korzysta z możliwości pracy zdalnej. Tyle samo ma zapewnione ubezpieczenie zdrowotne i ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, a także telefon komórkowy do prywatnego użytku. 

Zobacz też: http://www.lafoto.pl/kancelaria-adwokacka-jak-ja-otworzyc/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here