Wczasy wśród piramid

Poszukujesz ciekawego miejsca aby wybrać się na wczasy z rodziną? Twoje dzieci są wybredne i nie bardzo wiesz czym mogłabyś je zainteresować? Już dziś powinnaś, w takim razie zdecydować się na wycieczkę do Egiptu! Ten fascynujący kraj powita zarówno Ciebie jak i Twoją rodzinę ogromną ilością niepowtarzalnych przeżyć i atrakcji.
Co więc takiego może was czekać jeżeli wybierzecie właśnie zlokalizowane w tamtym regionie wczasy – Egipt jest miejscem o bardzo rozwiniętej antycznej kulturze więc zarówno dla kogoś interesującego się historią jak i dla tych lubiących spędzać leniwie czas na plaży znajdzie się coś odpowiedniego. Aby naprawdę cieszyć się wyprawą do tej położonej nad Nilem krainy, przed wylotem zapoznajcie się chociażby pobieżnie z jej historią. Podczas swojego pobytu możecie poświęcić kilka dni na aktywne zwiedzanie i kilka na na leniwy wypoczynek. Koniecznie musicie zobaczyć leżące w Gizie piramidy. Są one jednym z cudów świata i na pewno na każdym zrobią piorunujące wrażenie. Ich ogrom oraz wiek sprawią, że przebywając koło tych zbudowanych z kamiennych bloków kolosów poczujecie na ciele, gęsią skórkę. Aby nie tylko obejrzeć je z zewnątrz ale take dostać się do środka koniecznie musicie wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem. Uważajcie jednak ponieważ w koło piramid kręcą się duże ilości oszustów. Lepiej jest zorganizować sobie wyprawę przez własny pensjonat niż szukać okazji u stóp piramid.
Następnym obowiązkowym punktem waszej podróży po Egipcie powinna być słynna dolina królów. Jej wygląd i historia do dziś fascynuje wielu badaczy i naukowców. Po zakupie biletu każda osoba jest uprawniona do zwiedzenia trzech grobowców. Jeżeli planujecie zwiedzić ich więcej koniecznie zakupcie więcej biletów. Nie są to duże pieniądze a wspomnienia zostaną z wami na zawsze. Pamiętajcie, że lepiej będzie się nie rozdzielać. Bezpieczeństwo przede wszystkim. Kiedy już uda wam się obejrzeć zarówno piramidy w Gizie jak i te w dolinie królów koniecznie wybierzcie się na rejs statkiem w górę Nilu. Podczas wyprawy będziecie mieli możliwość oglądania najciekawszych zakątków tego państwa do których nie mieli byście inaczej dostępu. Czerwona rzeka dla pradawnych Egipcjan była źródłem życia dlatego wokół niej kręcił się handel i rosła kultura. Podczas Rejsu zobaczycie wiele ciekawych budowli i natraficie na wyjątkowe świątynie. Ciesząc oczy ich widokiem będziecie jednocześnie mieć możliwość dowiedzieć się o nich czegoś ciekawego od przewodnika.
Kiedy już zmęczycie się aktywnym spędzaniem czasu, wybierzcie się na plażę aby wypoczywać pośród gorącego piasku. Woda w Egipcie zachwyci was swoim ciepłem i czystością. Poświęćcie też trochę czasu na próbowanie miejscowej kuchni. Przysmaki, które natraficie na pewno przypadną wam do gustu. Starajcie się tez spożywać duże ilości wody aby nie dopuścić do przegrzania i odwodnienia organizmu. Ważne jest abyście pili tylko butelkowaną wodę z pewnego źródła. Dzięki temu będziecie mogli w zdrowiu i dobrym samopoczucie cieszyć się wczasami.

http://www.czas-wakacji.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here