Sposoby na zmarszczki mimiczne

Zmarszczki to Twój kompleks? Zastanawiasz się, jak z nim walczyć? Dowiedz się więcej o przyczynach ich powstawania i sposobach radzenia sobie z tym problemem.

Przyczyny powstawania zmarszczek i bruzd

Z wiekiem skóra traci swoją elastyczność i zdolność do szybkiej regeneracji. Utrata sprężystości i jędrności wynika często z nieodpowiedniego nawilżenia skóry, a także niewłaściwej pielęgnacji. Pierwsze zmarszczki mogą pojawić się już w 25. roku życia, najczęściej w okolicach oczu i ust. Są to tak zwane zmarszczki mimiczne, czyli efekt ruchów mięśni twarzy. Natomiast przyczyną powstawania bruzd jest siła grawitacji. Skóra pozbawiona elastyczność opada w dół tworząc trwałe nierówności. Zmarszczki i bruzdy nie zawsze są oznaką starzenia się skóry i jej opadania. Wiele z nich może wskazywać na nieprawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego bądź kłopotów z niektórymi gruczołami wydzielającymi hormony. Przyczyną powstawania bruzd może być także nieprawidłowy zgryz.

Sposoby na zmarszczki

Powstawanie zmarszczek to proces naturalny związany z kondycją skórą. Na powstawanie zmarszczek i bruzd szczególnie narażone są osoby ze skórą suchą. Istnieje jednak kilka sposobów, które pozwolą spowolnić proces starzenia się skóry i zapobiegną zmianom owalu twarzy.

Kosmetyki na zmarszczki

Podstawą pielęgnacji cery i zapobieganiu powstawania zmarszczek jest właściwe nawilżenie skóry. Jest to szczególnie ważne dla delikatnej skóry wokół oczu, która jest pięć razy cieńsza. Kosmetyki na zmarszczki powinny zawierać kwas hialuronowy, kolagen, a także niezbędne witaminy i minerały. Taka kompozycja składników w kremach na głębokie zmarszczki pozwoli sprawić, że skóra będzie nawilżona i ujędrniona. Jednym ze sklepów, który posiada bogata ofertę kosmetyków jest Arkana. Profesjonalne kremy Arkana na głębokie zmarszczki mimiczne pomagają odmłodzić skórę i skorygować jej niedoskonałości.

Masaż i ćwiczenia

Stosowanie samych kosmetyków na zmarszczki może okazać się jednak niewystarczające. Po nałożeniu kremu warto wykonać dwuminutowy delikatny masaż twarzy. Możesz użyć do tego celu specjalnego rollera bądź opuszków palców. Masaż pobudzi krążenie i pozwoli produktom głębiej wniknąć w strukturę skóry. Oprócz kremów na głębokie zmarszczki i masażu możesz także wykonywać ćwiczenia mięśni twarzy, które polegają na ich naprzemiennym rozluźnianiu i spinaniu.

Sen i dieta

Aby cieszyć się jędrną i zdrową skórą twarzy należy przede wszystkim prowadzić zdrowy tryb życia. Zadbaj o odpowiedni wypoczynek, wysypiaj się i uprawiaj sport. Ruch na świeżym powietrzu wzmocni Twoje ciało i pozwoli utrzymać Twoją skórę w dobrej kondycji. Właściwy sposób odżywiania, czyli spożywanie większej ilości owoców i warzyw, dostarczy Twojemu organizmowi cenne witaminy i minerały. Jeżeli chcesz cieszyć się blaskiem swojej skóry zrezygnuj z używek takich jak papierosy i alkohol.

Domowe sposoby na zmarszczki

Jeżeli jesteś zwolenniczką domowych sposobów na piękną i gładką skórę skorzystaj z domowych maseczek. Doskonale sprawdzi się taka z twarożku, miodu i banana. Ma ona właściwości odświeżające i wygładzające. Z głębokimi zmarszczkami i bruzdami doskonale poradzi sobie także olejek migdałowy. Posiada on cenne kwasy tłuszczowe, a także witamy A, E , D i B, które redukują blizny, rozstępy i cellulit.

Zapobiegać czy „leczyć”?

W przypadku zmarszczek zdecydowanie lepiej im zapobiegać. Właściwa pielęgnacja skóry, czyli oczyszczanie i nawilżanie, pozwala utrzymać ją w bardzo dobrej kondycji przez długi czas. Starannie dobieraj zatem kosmetyki i dbaj o to, by były dopasowane do Twojego rodzaju skóry. Najwyższa jakość kosmetyków Arkana dostarczy cerze wszystkiego co najlepsze i sprawi, że Twoja skóra będzie zdrowa i świetlista.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here