Jak kolagen działa na włosy?

Włosy to bardzo znaczący element naszego wyglądu. Gdy są lśniące, gęste i zadbane, wyglądamy o wiele atrakcyjniej. Nic więc dziwnego, że jesteśmy w stanie zrobić wiele, aby o nie zadbać. Stosujemy przeróżne pielęgnacyjne kosmetyki – szampony, odżywki, czy też maski. Zażywamy również suplementy z witaminami wpływającymi pozytywnie na kondycję włosów. Często zapominamy jednak o bardzo istotnym czynniku wpływającym na stan naszej fryzury, jakim jest kolagen. Z jakiego powodu kolagen jest tak istotny dla naszych włosów? Jakie są skutki niedoboru kolagenu i czemu on grozi?

Czym jest kolagen?

Kolagenem nazywamy grupę białek włóknistych, budujących tkankę łączną. Stanowi on podstawowy składnik naszych ścięgien oraz skóry. Wypełnia również rogówkę oka, buduje włosy, kości, stawy i paznokcie. Kolagen bierze udział w niemalże wszystkich funkcjach życiowych narządów i tkanek w organizmach ludzi oraz zwierząt. Młody organizm człowieka stale produkuje kolagen. To naturalny proces, któremu zawdzięczamy młody i zdrowy wygląd. Niestety, po 25. roku życia ten proces zaczyna stopniowo zanikać. Właśnie wtedy rozpoczyna się proces starzenia naszego organizmu. Liczne choroby oraz wzmożona aktywność fizyczna mogą w znaczny sposób przyczyniać się do zwiększonego niszczenia kolagenu a także zaburzeń w jego odnowie. Podstawowym zadaniem kolagenu jest spajanie elementów komórkowych w naszym organizmie. Posiada on właściwości ujędrniające oraz napinające skórę. Jest odpowiedzialny za nieustanną odnowę komórek skóry. Utrata kolagenu wiąże się więc niestety z wiotczeniem naszej skóry i powstawaniem pierwszych zmarszczek. Dlatego to właśnie kolagenowi zawdzięczamy nasz młody i zdrowy wygląd.

DuoLife Collagen – forma płynna

DuoLife Collagen – forma płynna. Fot. duocollagen.pl

Jak kolagen wpływa na włosy?

Jak już zostało wspomniane, wpływ kolagenu na stan naszych włosów jest bardzo znaczący. Po pierwsze, włosy zyskują elastyczność oraz objętość.  Poza tym, kolagen poprawia stan suchych i zniszczonych kosmyków. Co więcej, potrafi on również znacząco osłabić proces wypadania włosów. Kolagen stymuluje także cebulki włosowe, poprawia ich strukturę, podtrzymuje warstwę ochronną pojedynczego włosa, utrzymując go w zagłębieniu mieszkowym. Co więcej, wspomaga także prawidłowy wzrost oraz wygląd naszych kosmyków. Kolagen zabezpiecza również skórę głowy przed łuszczeniem i powstawaniem łupieżu. Dlatego też, aby nasze włosy były zdrowe i zachowały piękny wygląd, potrzebują kolagenu. Bez niego kosmyki stają się cienkie, łamliwe i matowe, szybko się przesuszają oraz mocniej wypadają. Może pojawić się także łupież, którego pokonanie nie jest wcale takie proste. Kiedy dopadnie nas niedobór kolagenu, nie pomoże nawet najlepsza pielęgnacja włosów. W związku z tym, jeżeli mamy problemy z naszą fryzurą i podejrzewamy u siebie niedobór kolagenu, powinniśmy rozważyć jego suplementację.

Jaki kolagen na włosy

Jaki kolagen na włosy?

Suplementacja kolagenu jest świetnym sposobem na zadbanie o kondycję swoich włosów. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele specyfików zawierających kolagen. Warto jest wybrać suplement dobrej jakości z naturalnym składem. Jednym z zalecanych produktów jest Duo Life Collagen do picia. Jest to całkowicie naturalny produkt, wzbogacony formułą antyoksydantów, która pozwala skórze zachować jędrność oraz elastyczność, a także chroni ją przed wczesnym starzeniem się. Ponadto, przyczynia się także do zachowania zdrowych włosów oraz paznokci. Jego płynna formuła sprawia, że jest on łatwo przyswajalny. Kolagen do picia Duo Life to recepta na piękne i zdrowe włosy, które będą zachwycać swoim wyglądem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here