Jak przenieść kontakty do nowego telefonu z naszego starego kompana? Przenoszenie kontaktów z pamięci telefonu na SIM. Android oraz telefon niebędący smartfonem.

Osobom starszym na pewno jest swego rodzaju wyzwaniem zmienić telefon i każda nawet podstawowa na nim czynność sprawia trudność i osoba taka potrzebuje pomocy, ale nie tylko starsze osoby mają z tym trudności, osoby młode przerzucające się ze zwykłego starszego telefonu mogą mieć problemy z najprostszymi na nowym nabytku czynnościami. Zdarza się również, że wszystkie kontakty mamy zapisane w pamięci telefonu, wtedy przy przełożeniu karty wszystkie zapisane ważne dla nas numery się nie przeniosą. Wszystko najlepiej zaczynać od początku – więc tak i też zrobimy z tym artykułem – jak przenieść kontakty z pamięci telefonu na naszą kartę SIM? Odpowiem wam dzisiaj na to pytanie opisując dokładnie tą czynność na przykładzie różnych telefonów.

Najważniejsze o czym od początku musimy pamiętać przy przenoszeniu naszych kontaktów z pamięci telefonu na pamięć naszej karty SIM jest to, aby karta SIM wciąż była w telefonie z którego pamięci kontakty przenosimy – oczywiście do końca tego procesu, ponieważ wyciągając kartę przerwiemy kopiowanie i nie wszystkie nasze kontakty będą się znajdować na naszej karcie SIM. Należy też pamiętać, że stare karty SIM posiadają małą pojemność na kontakty, nowe karty jednak posiadają na nie już dość dużo miejsca na którym każdy powinien się zmieścić. Faktem jest również, że kontakty zapisane na karcie SIM nie przechowują żadnych innych informacji oprócz numeru telefonu oraz nazwy kontaktu(która jest krótsza niż ta, którą możemy zapisać przechowując kontakt w pamięci telefonu).

Jeżeli korzystaliśmy ze starego modelu telefonu, który nie jest smartfonem sprawa wygląda bardzo prosto – wchodzimy w nasze kontakty -> wyszukujemy opcję zaznacz wszystkie (niestety jeżeli nie posiadamy takiej opcji będziemy musieli przenosić każdy kontakt z osobna, jednak jest to mało prawdopodobne, raczej było tak za czasów telefonów z antenką) -> kiedy zaznaczymy wszystkie kontakty wybieramy opcję „eksportuj kontakty”, a następnie „karta sim”, czekamy aż proces przenoszenia się kontaktów się zakończy i po wszystkim.

Jak to jest z Androidem?
Właściwie proces ten wygląda prawie tak samo wchodzimy w kontakty -> menu -> eksportuj kontakty. Jednak telefon z systemem android oraz połączeniem do internetu daje nam możliwość wyeksportowania kontaktów do pliku, którego możemy wysłać sobie na e-mail czy też wgrać ten plik na przykład do dysku wirtualnego. Wtedy wystarczy, że z naszego nowego telefonu (pod warunkiem, że to smartfon z połączeniem do internetu oczywiście) jedynie pobierzemy plik z naszymi kontaktami z aplikacji czy e-maila i go uruchomimy, a nasz telefon odczyta z niego wszystkie nasze kontakty.

http://www.anianotuje.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here