Zmarszczki na twarzy

Zmarszczki są pierwszą oznaką starzenia się skóry. Zazwyczaj pojawiają się około 25 roku życia. Na ich pojawianie się mają wpływ różne czynniki, najczęściej jest to: nadmierne opalanie, nieprawidłowa pielęgnacja, styl życia, hormony, geny czy ubytek tkanki tłuszczowej.

Z wiekiem nasz organizm produkuje coraz mniejsze ilości kolagenu i elastyny, w związku z tym na naszej twarzy pojawiają się zmarszczki. Skóra sucha i wrażliwa jest zdecydowanie bardziej na nie narażona, niż na przykład skóra tłusta lub mieszana.

Kiedy pojawiają się zmarszczki?

Po 25 roku życia nasza skóra zaczyna się starzeć, już wtedy możemy zaobserwować pierwsze zmarszczki, zazwyczaj są to zmarszczki mimiczne. Dopiero po 30 roku życia zaczynają się pojawiać tak zwane „kurze łapki”. Po 40 roku życia dochodzą zmarszczki na czole, pomiędzy brwiami i bruzdy wargowo-nosowe. Kobietom po 50 roku życia zaczynają zapadać się policzku, zmarszczki możemy zaobserwować nie tylko na twarzy, ale i szyi. Zanik tkanki podskórnej pojawia się u osób po 55 roku życia.

Przeczytaj też: http://www.lafoto.pl/witamina-d-jak-sie-objawia-jej-niedobor/

Podział zmarszczek

Zmarszczki różnią się od siebie, ze względu na przyczynę, która je wywołała. Wyróżniamy zmarszczki:

  • mimiczne – jest to pierwszy rodzaj zmarszczek, który pojawia się na naszej twarzy. Powstają w wyniku ruchów mięśni mimicznych twarzy, do których dochodzi pod wpływem różnych emocji.

Na początku zmarszczki mimiczne, możemy zauważyć tylko w czasie mimiki, jednak z czasem skóra traci zdolność do pełnego rozkurczu, w wyniku czego linię mimiczne utrwalają się. Miejscami, w których pojawiają się zmarszczki tego typu są: okolice oczu, czoła i ust. Zmarszczki mimiczne nie mają związku z naturalnym procesem starzenia się skóry.

  • grawitacyjne – pojawiają się, gdy skóra zaczyna się starzeć, a do tego dochodzi działanie przyciągania ziemskiego. Skóra traci swoją elastyczność, w wyniku czego pojawiają się głębsze bruzdy, zazwyczaj na policzkach i wokół powiek.
  • strukturalne – ten typ zmarszczek pojawia się w wyniku długiego przebywania na słońcu. Wtedy również możemy zaobserwować przebarwienia posłoneczne. Zmarszczki strukturalne różnią się od siebie głębokością.

Źródło: https://shoe-mania.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here