Wygląd czopu śluzowego podczas ciąży kobiety

Ciąża to magiczny czas w życiu każdej kobiety. To wyjątkowy moment, który już na zawsze zmienia psychikę i życie przyszłej mamy. Ciąża to czas oczekiwania na pojawienie się maleństwa,cudownej istotki, która swoim narodzinami już na zawsze zmienia życie jej rodziców.
Podczas ciąży, kobieta stara się dbać o swoje zdrowie. Prawidłowo się odżywia, spaceruje i pilnuje wagi, by zbytnio nie przytyć i w żaden sposób nie zaszkodzić nienarodzonemu jeszcze dziecku.
Przyszła mama dużo czyta na temat przebiegu ciąży, porodu i wszystkich jego aspektów.Stara się być dobrze przygotowana na ten szczególny moment, by cała akcja porodowa przebiegła prawidłowo i bez jakichkolwiek powikłań. Od ginekologa,który prowadzi jej ciążę, dowiaduje się, jak wygląda czop śluzowy i kiedy należy udać się do lekarza w związku z jego pojawieniem się.
Czop śluzowy to swego rodzaju „korek” z gęstego śluzu, który znajduje się w szyjce macicy. Jest to galaretowata maź, która zamyka macicę, a jej pojawienie się na bieliźnie kobiety zawsze należy skonsultować z lekarzem prowadzącym ciążę.
Kobieta w ciąży często zastanawia się, jak wygląda czop śluzowy i czy na pewno rozpozna go,kiedy nagle pojawi się na jej bieliźnie.
Przyszła mama nie musi obawiać się, że nie zauważy tego zjawiska.Czop śluzowy to gęsty śluz, który zabarwiony krwią może ale nie musi sygnalizować zbliżający się poród. Zwykle odejście czopu świadczy o rozwierającej się szyjce macicy i po jego wydaleniu po okołu 3 dniach zwykle następuje poród.
Czop śluzowy jest swego rodzajem blokadą chroniącą nienarodzone jeszcze dziecko przed wirusami i bakteriami. Jeśli kobieta zauważy odejście takiego czopu przed 36 tygodniem ciąży, musi niezwłocznie udać się do lekarza, bo zbyt wczesne rozwieranie szyjki macicy może świadczyć o przebiegi porodu przedwczesnego, a do tego lekarze nie mogą dopuścić.
Okres ciąży, to magiczny i szczególnie ważny czas dla przyszłej mamy noszącej w sobie rozwijające się życie.To moment oczekiwań na narodziny najcudowniejszej istoty w jej życiu, maleństwa, które swoimi narodzinami uszczęśliwią dwójkę kochających go ludzi.

http://www.sfora.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here