Wolny dzień.

Po świętach i sylwestrze większość z nas z niechęcią poszła do pracy. Jest tak zawsze, kiedy mamy kilka dni wolnego ze względu na przypadające święto. Na szczęście są dni w tygodniu, kiedy możemy odpocząć, ale czasem nad ranem budzimy się i pytamy siebie samych: Jaki jest dzisiaj dzień?

Ten dzień to niedziela – dzień, kiedy możemy dłużej sobie pospać, nie zadzwoni nam żaden budzik, chociaż niestety organizm potrafi się przyzwyczaić do stałej pory wstawania i nierzadko przebudzamy się wczesnym rankiem mimo, iż możemy jeszcze te kilka godzin poleżeć w łóżku. W niedzielę można zaplanować sobie kilka fajnych rzeczy. Przede wszystkim nie trzeba niczego robić szybko, ani się nigdzie spieszyć. To bardzo wolny i leniwy dzień, co nie znaczy, że mamy go cały czas spędzić na kanapie z pilotem w ręku oglądając telewizję. W tygodniu, kiedy jesteśmy zmęczeni po pracy często jest nam brak energii na przykład na spacer, który jest bardzo potrzebny, a niedziela jest idealnym dniem, żeby przejść się do pobliskiego parku, a nawet wyjść na miasto. Możemy zabrać ze sobą znajomych, czy zadzwonić do naszych bliskich i spytać się, czy nie chcieliby nam potowarzyszyć. W niedzielę mamy również więcej czasu dla siebie – bardzo wiele kobiet w tym właśnie dniu nadrabia swoje braki kosmetyczne, czyli kładzie sobie maseczki, maluje paznokcie. Podobnie jak ze spacerem – w tygodniu po prostu brakuje nam na to czasu, a poza tym nie bardzo nam się chce, bo jedyne o czym marzymy to odpocząć i nie myśleć o tym, co jeszcze mamy do zrobienia. Nikt nas przecież nie goni. A może to jest czas, aby w końcu przeczytać książkę, którą już dawno chcieliśmy zacząć czytać? Nie marnujmy wolnego czasu, on naprawdę nie zdarza się często, tak więc tym bardziej powinniśmy docenić każdą minutę i godzinę.

Cieszmy się wolnym dniem, każdą wolną chwilą, nie myślmy o złych ani smutnych rzeczach, o pracy która nas czeka następnego dnia. Po prostu korzystajmy z chwili. I niech ten dzień będzie radosny i wesoły, a my uśmiechnięci.

http://www.zieloni2004.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here