Wkładki termoformowalne najlepsze dla twoich stóp

Odpowiednie dbanie o stopy pozwala zredukować ból w stawach czy kręgosłupie. Dlatego warto korzystać z wkładek, które poprawiają komfort chodzenia.

Stopy kluczowym elementem

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego jak ważnym elementem dla prawidłowego funkcjonowania naszego ciała są stopy. To nasz podstawy środek lokomocji, który na przestrzeni tysiącleci ulegał modyfikacjom. Wszystko za sprawą rozwoju cywilizacyjnego. Gdy człowiek chodził boso, to jego stopy pracowały znakomicie. Noga reagowała na każdą nierówność terenu, dzięki czemu siła ciężkości była odpowiednio rozłożona. Z czasem jednak człowiek zaczął utwardzać drogi oraz poruszać się w obuwiu. Te z kolei nie zawsze jest odpowiednio dopasowane. W związku z tym stopa zaczyna zachowywać się nienaturalnie. W ten sposób dochodzi do znacznego obciążenia stóp i pojawienia się schorzeń takich jak płaskostopie, czy ostroga piętowa.

Podolog na ratunek stopom

Gdy zaczynamy odczuwać dyskomfort w trakcie chodzenia, bolą nas stawy, czy plecy, może to oznaczać problem właśnie ze stopami. Często zdarza się, że błędnie diagnozujemy swoje bóle i próbujemy zwalczać przyczyny, które w rzeczywistości nie istnieją. Wiele dolegliwości swoje podłoże ma bowiem w zdeformowanych stopach. To one często odpowiadają za bóle kręgosłupa, stawów, czy kolan. Próba uregulowania postawy pozwoli na pozbycie się tych dolegliwości. Konieczna będzie jednak wizyta u podologa. Jest to specjalista zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem chorób stopy. Wizyta w gabinecie pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości co do stanu twoich stóp. Badanie przeprowadza się za pomocą podoskopu. To urządzenie pozwala na ocenę wad stóp metodą odbicia lustrzanego. Dzięki temu badaniu podolog jest w stanie postawić trafną diagnozę i dostosować odpowiednie leczenie.

Czym są wkładki termoformowalne?

Walka z płaskostopiem i innymi schorzeniami odbywa się za pomocą wkładek ortopedycznych. Są to produkty wysokiej jakości, wykonane z oddychającego materiału pokrytego nanocząsteczkami srebra. Największą ich zaletą jest to, że można je dopasować do każdej stopy. Wszystko dzięki ich największej zalecie, jaką jest termoformowalność. Wkładkę po podgrzaniu do wysokiej temperatury można kształtować bezpośrednio na stopie pacjenta. Dzięki temu w ciągu godziny w gabinecie podologicznym pacjent otrzyma osobiste wkładki termoformowalne. Pod tym adresem możesz sprawdzić ofertę jednego z producentów. Wkładki są dostępne w trzech wariantach. Klasyczne służą do korekcji wad postawy. Techniczne specjalistyczne wykorzystywane są w reumatologii. Techniczne sportowe przeznaczone są natomiast do aktywności sportowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here