Meksyk to kraj, który z całą pewnością Cię zafascynuje. Znajdziesz tu ogromną różnorodność krajobrazu: pustynie, ogromne kaktusy i wysokie góry, ale i piękne, piaszczyste plaże. Meksyk to kraj tętniący życiem, pełen barw i zapachów, zachęcający do dobrej zabawy. Przeczytaj, dlaczego jeszcze warto spędzić wakacje w Meksyku.

Wakacje w Meksyku – odkryj niezwykły świat cywilizacji prekolumbijskich

Wakacje w Meksyku będą szczególnie atrakcyjne dla wszystkich, którzy interesują się odległą historią. Do Meksyku warto przyjechać po to, by odkryć pozostałości po dawnych królestwach Azteków i Majów. Będąc w stolicy kraju, Mexico City, powinniśmy bez wątpienia udać się do Muzeum Antropologii – muzeum kultur prekolumbijskich. Ogromne wrażenie robią również stanowiska archeologiczne i kompleksy piramid, przede wszystkim w Teotihuacan i w Monte Alban.

Meksyk – kraj sztuki i dobrej zabawy

Na świecie rozpowszechniony jest obraz Meksyku jako kraju upadłego i skorumpowanego, gdzie rząd nie radzi sobie z wpływami narkotykowych karteli. To jednak tylko część prawdy. Gdy przyjedziemy do Meksyku, naszą uwagę zwróci od razu fakt, że Meksykanie uwielbiają otaczać się sztuką i ciekawą architekturą. Wielbiciele sztuki w Mexico City powinni zobaczyć przede wszystkim dom Fridy Kahlo i murale Diego Riveiry. Różne formy aktywności artystycznej są tutaj jednak widoczne na każdym kroku.

Meksykanie są bardzo żywiołowi – uwielbiają bawić się i tańczyć. Większość z nich to katolicy. Z tego powodu w kraju zobaczymy wiele Kościołów, w tym słynną Bazylikę Matki Bożej z Guadelupe. Tutejsze formy kultu, jak i podejście do śmierci, mogą nas jednak bardzo zaskoczyć.

Wakacje w Meksyku – kurorty i piękne plaże

Po intensywnym zwiedzaniu warto wypocząć w jednym z meksykańskich kurortów nad Oceanem Spokojnym lub Atlantyckim – na przykład w Acapulco lub Cancun. Znajdziesz tu ciągnące się kilometrami szerokie, piaszczyste plaże, luksusowe hotele i ciekawe możliwości uprawiania sportów wodnych. To idealny sposób na wakacje w Meksyku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here