Śruby - konwersja norm ISO/DIN/PN

Fachowcy nierzadko podkreślają, że warto stosować elementy, które spełniają określone normy. Dlaczego? Jaką rolę odgrywa tutaj tabela konwersji? Jak korzystać z tego pomocnego narzędzia? Dlaczego warto to robić? Kto powinien zainteresować się tym tematem?

Dlaczego warto kupować śruby spełniające normy?

Na rynku panuje naprawdę bardzo dużo rywalizacja. Klienci mają zatem do wyboru rozmaite produkty z tej kategorii. Warto  jednak zdecydować się na śruby spełniające określone normy. Dlaczego? O czym mówią takie normy? Każda z nich określa między innymi klasę wytrzymałości. Jest ona oznaczona dwoma liczbami. Pierwsza odnosi się do minimalnej wytrzymałości na rozciąganie. Druga natomiast dotyczy stosunku granicy plastyczności do wytrzymałości na rozciąganie. Normy określają również materiał stosowany do produkcji konkretnych śrub itp. Trzeba również wspomnieć o powłoce danych elementów złącznych. Chcecie na przykład zamontować zewnętrzne balustrady metalowe? A może interesują Was tymczasowe namioty magazynowe? W takiej sytuacji dobrym wyborem są śruby spełniające określone normy, które na przykład mają dużą odporność na korozję. Wtedy takie konstrukcje nie tylko będą stabilne czy wytrzymałe. Ponadto będą też odporne na działanie niekorzystnych czynników.

Bezproblemowy handel z firmami zagranicznymi

O co chodzi z tabelą konwersji? ISO to normy najbardziej uniwersalne. Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna działa już od 1947 roku. Zrzesza 162 państwa członkowskie. Jakie są jej podstawowe zadania? Rozwój normalizacji, który ma umożliwiać swobodną, międzynarodową wymianę dóbr, a także usług. Korzystnie wpływa to również na rozwój współpracy intelektualnej, technicznej, ekonomicznej czy naukowej. Na terenie Polski stosowane są również normy DIN. Skrót generalnie pochodzi od Deutsches Institut für Normung. Niemiecki Instytut Normalizacyjny działa od 1917 roku. W 1951 roku wstąpił natomiast do Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej. Mamy też Polskie Normy. Skrót to PN. Odpowiada za nie Polski Komitet Normalizacyjny. To państwowa jednostka organizacyjna, która zajmuje się najważniejszymi zadaniami związanymi z tym aspektem. Jest to między innymi zatwierdzanie czy rozpowszechnianie Polskich Norm.

Normy to generalnie narzędzia, które ułatwiają świadczenie usług, wytwarzanie dóbr, zarządzanie czy współdziałanie poszczególnych systemów. Jak to wygląda w praktyce? Śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem mają oznaczenie DIN 603. Jak poznać inne skróty? Przydaje się tutaj tabela konwersji. W tym wypadku inne oznaczenia to ISO 8677 i PN 82406. Nie da się ukryć, że dzięki temu o wiele łatwiej jest handlować – biorąc pod uwagę przedstawicieli firm z różnych krajów (na przykład z Niemiec i Polski itp.).

Sprawdź aktualną ofertę firmy Stalmut na stalmut.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here