SONY DSC

Problem, który spędza sen z powiek praktycznie każdej kobiety, jest niczym innym, jak zdeformowaną tkanką tłuszczową, której pozbycie się wydaje się nam czasem zadaniem nie do wykonania. Ze względu na swój wygląd oraz nierówności równie często nazywana jest efektem „skórki  pomarańczowej”. I chociaż doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że tłuszcz jest jednym z podstawowych składników odżywczych, jakich człowiek potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania, gdyż odpowiada za energię oraz izolację narządów wewnętrznych, pełni również wiele innych, niezbędnych funkcji, odkładający się jednak w takiej postaci przyprawia kobiety o kompleksy oraz zaniżoną samoocenę. Efektem jest zakrywanie ciała, unikanie plaży oraz na przykład sukienek czy krótkich spódniczek oraz krótkich spodenek – wszystkiego, co mogłoby w jakikolwiek wyeksponować defekty.

Sprawdzone sposoby, które pomogą redukować cellulit

Naturalne metody usuwania cellulitu

Oczywiście najlepiej rozwiązania swoich problemów z ciałem szukać wprost w naturze, gdyż to właśnie ona zna najlepsze odpowiedzi na wszystkie nasze kłopoty. Tak jest i tym razem – skrub do ciała czy kawowy peeling to najlepsze sposoby, jakich koniecznie powinnaś spróbować. Stosowanie skrubu do ciała daje znakomite efekty, szczególnie stosowanie do w partiach ud oraz pośladów znakomicie zdaje egzamin – skóra jest gładsza oraz wypielęgnowana. Może to być jeden z pierwszych, ale za to bardzo skutecznych sposobów na jego skuteczne pozbycie się. Bardzo popularnie stosowanym specyfikiem są kawowe peelingi do ciała, przygotowywane w domowych warunkach. Połączenie fusów z zaparzonej kawy oraz odrobiny miodu stworzy znakomitą miksturę, za pomocą której  skóra stanie się gładka oraz rozświetlona. Taki preparat spokojnie możesz stosować zarówno na twarz, jak i na całe ciało. Po zakończeniu całego zabiegu wystarczy fusy spłukać letnią wodą, a skórę posmarować nawilżającym balsamem.

Masaż redukuje cellulit

Chociaż badania naukowe tego nie udowodniły, tysiące kobiet samodzielnie przekonują się o znakomitych efektach, jakie daje masowanie czy szczotkowanie skóry dla uzyskania jej maksymalnej gładkości oraz odblokowania porów, a także pobudzenia krążenia krwi w całym organizmie. Masowanie powinno odbywać się w kierunku od dołu do góry, a więc w kierunku serca. Nie powinniśmy przejmować się pojawiającymi się od szczotkowania na skórze zaczerwienieniami, ponieważ z czasem znikną – wystarczy kąpiel oraz zastosowanie balsamu nawilżającego.

Odpowiednia dieta

Również to, co jemy, ma wpływ na nasz cellulit oraz jego redukcję. Powinniśmy zadbać, aby w naszej diecie nie zabrakło przede wszystkim kwasów Omega-3, ponieważ to właśnie one są odpowiedzialne za utrzymanie w pełni gładkiej oraz przyjemnej w dotyku skóry. W naszej diecie nie powinno zabraknąć również… żelatyny. Jest odpowiedzialna za przyspieszenie wzrostu włosów, wzmocnienie paznokci, a także dba zarówno o stawy, jak i o samą skórę, jest bowiem znakomitym źródłem kolagenu, zawiera aminokwasy oraz białka, niezbędne dla budowania tkanki mięśniowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here