prowansalskie wnętrza

Doskonale wiesz, że to dodatki świadczą o odpowiednim klimacie Twoich „czterech kątów”. Jeśli lubisz przytulne wnętrza, które stają się oazą spokoju, postaw na Prowansję i ciesz się nietuzinkowym charakterem salonu czy prywatnej sypialni. Symbolami, które przeniosą Cię do południowo-wschodniej Francji są niezaprzeczalnie bukiety lawendy i wszechobecna biel.

Prowansalskie wnętrza w nowej odsłonie

Chociaż prowansalskie wnętrza kojarzą nam się z romantycznością, to śmiało można je unowocześniać. Jeśli do przecieranych, stylizowanych na stare mebli dodasz kolorowe dodatki, sprawisz, że pomieszczenia Twojego domu nabiorą nowego wymiaru. W stylu dawnej Prowansji idealnie odnajdą się dekoracje w barwie ciemnego fioletu, ale też turkusu, pomarańczy, błękitu i oczywiście we wszystkich kolorach pastelowych. Doskonałym akcentem będą też tkaniny z motywem kwiatowym, niekoniecznie muszą nawiązywać do tradycyjnej lawendy. Romantycznym dodatkiem będą także akcesoria z wikliny oraz gliny. Elegancji doda również klasyczna porcelana.  W przypadku ścian prowansalski charakter wnętrza podkreślą marmurowe tapety.

Czy minimalizm to dobra droga?

Absolutnie nie. Romantyczny styl i prowansalskie wnętrza są pełne dodatków i elementów dekoracyjnych. Poduszki, obrusy, obrazy, ramki na zdjęcia, bukiety kwiatów, zegary, puszyste koce i plecione narzuty to podstawa. W pomieszczeniach stylizowanych na te typowo francuskie ma panować pełen przepych, ale zawsze ma być schludnie i nienagannie czysto. Tu nie ma miejsca na niedopasowane kolory czy eklektyzm. Projektanci wnętrz muszą dokładnie przemyśleć każdy element, w salonie nic nie znajduje się przypadkiem, wszystko jest dokładnie przemyślane.

Dla kogo prowansalski styl jest idealny?

W szczególności upodobały go sobie panie. Lawenda i stara biel jest zarezerwowana dla romantyczek, estetek, artystek, które we własnych mieszkaniach starają się stworzyć azyl do relaksacyjnego wypoczynku. Prowansalskie wnętrza pozwolą na pełne odprężenie tym, którzy chcą uciec od wielkomiejskiego zgiełku, a przy tym napawać się łagodnym, stonowanym wystrojem, który wprowadza do pomieszczeń sielskość i harmonię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here