Przewóz cieczy w bezpieczny sposób

Każdy rodzaj materiału przewozi się w inny sposób. Inaczej przewozi się materiały sypkie, inaczej stałe, a jeszcze inaczej materiały w postaci płynnej. Te ostatnie są dosyć trudne w transporcie, zwłaszcza gdy chodzi o ciekłe kwasy i środki chemiczne. Są jednak specjalne pojemniki do przewożenia takich materiałów, a także do ich przechowywania.

Kontener IBC

Kontener IBC to specjalny pojemnik, o bardzo dużej pojemności, który został stworzony z myślą o transportowaniu płynów wszelkiego typu. Kontener tego typu jest wykonany z trwałego polietylenu, który zabezpiecza płyny przed wylaniem. Materiał ten jest odporny na działanie kwasów i środków chemicznych, dlatego idealnie się nadaje do ich transportowania.

Kontenery IBC składają się z kilku elementów. Ich podstawą jest zbiornik o maksymalnej pojemności 1000l. Zbiornik ten posiada zawór, który może mieć dwa lub trzy cale. Dodatkowo zbiornik ibc jest zabezpieczony specjalnym metalowym koszem i dodawana jest do niego paleta, wykonana z drewna, plastiku lub metalu.

Zalety paletopojemnika

Paletopojemnik to najlepszy produkt do przewożenia ciekłych substancji. Można nim transportować alkohol, napoje, oleje itp. Jego największą zaletą jest odporność na działanie różnych czynników, takich jak deszcz, wiatr, wysoka temperatura powietrza, mróz. Ma on ergonomiczny kształt, dzięki temu można go składować jeden na drugim. Zbiornik ibc jest też bardzo pojemny, to pozwala zaoszczędzić miejsce w magazynie, bo w jednym pojemniku zmieści się duża ilość płynów i nie trzeba kupować większej ilości takich pojemników.

Paletopojemniki mają też łatwy dostęp, dzięki specjalnym zaworom i wieczkom. Ich obsługa jest prosta i bezproblemowa, o czym można się łatwo przekonać. Paletopojemniki obniżają koszty transportu materiałów płynnych.

Zastosowanie paletopojemników

Zbiorniki IBC mają szeroko pojęte zastosowanie. Stosuje się je w różnych gałęziach gospodarki, na przykład w handlu, transporcie, logistyce, produkcji itp. Są one funkcjonalne, niezbyt drogie i łatwo dostępne. Zapewniają one bezpieczny i sprawny transport płynnych substancji, bez ryzyka ich wylania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here