Przede wszystkim umiar.

Dieta wszystkim kojarzy się źle. Nie ma co się dziwić. Są to ciągłe wyrzeczenia, ograniczenia, nie można jeść tego, co się chce.
Mam wrażenie, że już wszystko zostało na temat odchudzania powiedziane. Każdy aspekt chudnięcia został omówiony, rozłożony na czynniki pierwsze. Wszystko jest dostępne na wielu stronach internetowych. A ja dalej, pomimo usilnych prób, nie mogę schudnąć. Co jest ze mną nie tak? Po kilku próbach człowiek zaczyna tracić wiarę, że będzie wyglądał, tak jak by chciał. Bo właśnie nie chodzi o dążeniu do ideałów, które przecież nie istnieją. Są ludzie, którzy mają piękne, smukłe, wysportowane sylwetki. Jednak duża część osób z tzw. mediów społecznościowych używa filtrów, programów do edycji zdjęć i przysłowiowo mydli nam oczy. W rzeczywistości okazuje się, że wyglądają zupełnie przeciętne.
Co można jeść na diecie? Okazuje się, że wszystko, tylko w odpowiednich ilościach. Niby prosta sprawa, a jednak wdrożenie jej do łatwych już nie należy.
Ja dawno zrezygnowałam już dań, które są wysoko przetworzone lub mają znikome wartości odżywcze. Gotuję sama posiłki, jem co 3 godziny. Bardzo rzadko odchodzę od stołu w momencie, kiedy jestem całkowicie najedzona. Wiadomo, że to już jest stan, kiedy jesteśmy praktycznie „przejedzeni”. Dlatego powinniśmy odchodzić od stołu nieco wcześniej, gdyż mija kilka minut zanim dotrze do naszego mózgu informacja o tym, że już jesteśmy najedzeni. Piję odpowiednią ilość wody, czasem już mam dość ciągłego odwiedzania toalety. Piję wodę, herbatę i kawę. Zrezygnowałam z soków i napojów gazowanych.
Jem wszystko, ale z umiarem. Na efekty trzeba poczekać.

http://www.odzyskajdzien.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here