Piękne, gęste oraz zadbane rzęsy, a także uwodzicielskie spojrzenie z ich pomocą to w zasadzie marzenie każdej kobiety. Marzeniem jest również możliwość zrezygnowania z ich przedłużania, zagęszczania czy stosowania odpowiednich preparatów, mających je w jakiś sposób wzmocnić i zapewnić odpowiednią stymulację u podstawy, aby pobudzić je do szybszego działania. Niekoniecznie jednak trzeba korzystać tylko i wyłącznie z preparatów dostępnych w sklepach z kosmetykami. Zanim po nie sięgniesz, spróbuj naszych skutecznych wskazówek, w jaki sposób rozwiązać takie właśnie kwestie.

Proste sposoby, które pomogą stymulować wzrost rzęs

Nie trzeba stosować gotowych kosmetyków

Specyfiki, które znajdziemy w sklepach z kosmetykami nie tylko będą drogie, będą zawierały dziwny skład, którego nie da się od razu w sklepie zweryfikować i z pewnością będą wymagały regularnego stosowania. Z pewnością również nie wszystkie one sprawdzą się dla osób wrażliwych czy skłonnych do alergii, preparaty natomiast mogą być nawet niebezpieczne dla naszych oczu, jeśli któreś ze składników będą nieodpowiednio dopasowane do naszych potrzeb. Kobiety, które mają pewne opory przed stosowaniem gotowych kosmetyków, dostępnych w sklepach, mogą skorzystać z prostych przepisów znajdujących się w Internecie. Te przeznaczonego do wykonania w domu są tanie, bezpieczne oraz bardzo proste do skomponowania. Każda z nich również posiada inną bazę, którą można dopasować do własnych, indywidualnych potrzeb oraz zapotrzebowań.

Olejek rycynowy i witamina E

Nie ma lepszego zestawu dla naszych słabych i wypadających rzęs, jak właśnie te dwa składniki. Aby przygotować skuteczną miksturkę, wystarczy nam łyżeczka oleju rycynowego, dwie kapsułki witaminy E oraz łyżeczka oleju kokosowego, a także niezbędnym gadżetem będzie pusty pojemnik po tuszu do rzęs ze szczoteczką, który będzie pełnił funkcję aplikatura. Wszystkie składniki delikatnie mieszamy ze sobą, a następnie przelewamy do naszego aplikatura. Używamy go dokładnie w taki sam sposób, jakbyśmy malowały rzęsy tuszem.

Postaw na awokado i olejek arganowy

Kolejną świetną propozycją tego typu jest serum przygotowane na bazie jednej łyżeczki oleju z awokado, również jednej łyżeczki olejku arganowego i oleju migdałowego. Tutaj również przyda nam się aplikator zrobiony z pustego opakowania po tuszu do rzęs oraz szczoteczka, za pomocą której nasze serum będzie rozprowadzane po rzęsach. Tutaj jednak trzeba pamiętać, aby każdorazowo przed użyciem należy produktem odpowiednio mocno wstrząsnąć. Jeśli dodatkowo chcesz stworzyć mocną linię brwi, możesz tymi samymi specyfikami pokrywać również włoski znajdujące się na brwiach.

Niezbędna witamina

Składnikiem,  którym nie możemy zapomnieć, jeśli chcemy cieszyć się urodą oraz doskonałym wyglądem naszych rzęs oraz brwi, jest witamina E, zawarta najczęściej kapsułkach. Jeśli chcemy zadbać o swój wygląd kompleksowo, do kuracji możemy włączyć również biotynę, specjalizującą się we wzmacnianiu włosów. Takie zestawienie zniweluje skutki uszkodzeń oraz sprawi, że będziemy czuć się we własnej skórze jak boginie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here