Pożyczka ekspresowa

Potrzeba chwili lub nagła sytuacja życiowa determinuje nas często do konieczności szybkiego pożyczenia pieniędzy. Nie zawsze ratunkiem w tej sytuacji może być rodzina lub przyjaciele. Wtedy jedynym ratunkiem może być pożyczka ekspresowa. Pożyczka ekspresowa, jest produktem finansowym oferowanym zarówno przez banki jak i inne instytucje finansowe. Pożyczka ekspresowa udzielana jest przez bank jedynie w przypadku stałych klientów, posiadających konto w danym banku. To znacznie ogranicza grono osób, które mogą ją zaciągnąć. Jak więc uzyskać tego typu pożyczkę, nie posiadając konta w banku?
Pożyczka ekspresowa najczęściej zaciągana jest przez internet. Według niektórych firm oferujących tego typu pożyczki przelew pieniędzy jest wysyłany na nasze konto w kilka lub kilkanaście minut od zawarcia umowy.
Reklamowe spoty, mówiące, że pożyczka ekspresowa jest darmowa, dotyczą pierwszej tego typu usługi. Pożyczka ekspresowa, z uwagi na wysokie ryzyko ponoszone przez bank jest ograniczona kwotowo, Najczęściej pierwsza pożyczka ekspresowa udzielana jest w kwocie od 500 do 2000 złotych. Tylko nieliczne instytucje bankowe udzielają tego typu pożyczki w kwocie wyższej.
Większość pozabankowych firm finansowych nie korzysta udzielając pierwszej pożyczki ekspresowej z dodatkowych zabezpieczeń i informacji z BIK, dzięki czemu pożyczka ekspresowa dostępna jest niemal każdemu i w każdym miejscu.
Pierwsza pożyczka ekspresowa nie wiąże się z ponoszeniem żadnych dodatkowych kosztów oraz jej roczne oprocentowanie RRSO wynosi
0%.
Pożyczka ekspresowa wydawana jest szybko, ale wiąże się także z szybkim terminem spłaty. Najczęściej pierwsza pożyczka ekspresowa musi zostać spłacona w terminie od 30 do 60 dni. Sporadycznie pierwsza pożyczka ekspresowa może być przyznana na okres dłuższy lub ze spłatą w ratach. Także sporadycznie istnieje możliwość renegocjacji warunków spłaty pożyczki.
Pożyczka ekspresowa, która nie jest spłacona w terminie jest niestety stawiana w stan natychmiastowej spłacalności, a jej oprocentowanie, czyli RRSO może wynosić nawet kilka tysięcy procent.
Zauważyć należy, że pożyczka ekspresowa bez dodatkowych kosztów dotyczy tylko pierwszej pożyczki. W przypadku kolejnej musimy się już liczyć zarówno z dodatkowymi kosztami jak i dużym oprocentowaniem.
Widząc zapotrzebowanie na tego typu usługi, także banki komercyjne zaczynają miewać pożyczki ekspresowe w swojej ofercie. Najczęściej pożyczka ekspresowa udzielana przez bank jest wyżej oprocentowana od zwykłej pożyczki gotówkowej i dodatkowo obciążona kosztami jej uzyskania. Pożyczka ekspresowa udzielana przez bank może jednak dotyczyć większej kwoty i może także być spłacana w systemie ratalnym. Dodatkowo takie warunki nie dotyczą jedynie pierwszej tego typu pożyczki. Pożyczka ekspresowa udzielana klientom przez bank wypłacana jest w gwarantowanym czasie 24 godzin.
Pożyczka ekspresowa nie zawsze znajdzie się na naszym koncie bezpośrednio po wykonaniu przelewu. Jest to zależne od tzw. sesji przychodzących naszego banku.

http://www.sebby.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here