Plastyka powiek

Z problemem opadających powiek zmaga się niestety spora ilość kobiet. A ten defekt poważnie zaburza ogólny wygląd. Sprawia, że oczy wyglądają wiecznie na zmęczone. Nie mają też tego naturalnego blasku, przez co wydają się być smutne. Opadająca powieka utrudnia też wykonanie jakiegoś lepszego makijażu, ponieważ niemalże nie da się jej pokryć cieniem w taki sposób, aby wyglądało to estetycznie. Niemożliwe staje się też namalowanie na nich długich kresek z jaskółką, które podkreśliłyby głębię spojrzenia. Całe szczęście z tym defektem urody dość dobrze radzi sobie zabieg podnoszenia powiek. To metoda kierowana do osób, które utraciły swoją pewność siebie wskutek dostrzeżenia swojego mankamentu.

Oczywiście dla każdej osoby zupełnie inne elementy wyglądu mogą być defektem. Wszystko jest kwestią tego, jakie ma się poczucie piękna i estetyki. Nie dla każdego człowieka opadające powieki będą powodem do zwrócenia swojej uwagi na możliwości medycyny estetycznej. Niektórzy wręcz nie dostrzegają ich na co dzień albo uczą się je akceptować, dlatego też nie muszą później niczego z nimi robić. Większym problemem na pewno będą one dla kobiet niżeli dla mężczyzn. To właśnie panie uwielbiają przecież bawić się makijażem, co w przypadku posiadania opadających powiek jest praktycznie niemożliwe. Taki defekt staje się poważnym ograniczeniem i nierzadko przyczyną stale pogarszającej się samooceny. Z czasem bywa niestety tylko gorzej. Skóra z roku na rok coraz bardziej traci swoją elastyczność, przez co powieki mogą jeszcze bardziej opadać i nawet nachodzić na oczy.

Zabieg plastyki powiek

Plastykę powiek określa się mianem blepharoplastyki. Jest to chirurgiczny zabieg, z pomocą którego można podnieść i górne, i dolne powieki. Przeważnie przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym, tak więc dla pacjenta nie jest on bolesny, co zdecydowanie podwyższa ich komfort już w trakcie samego zabiegu. Plastyka powiek może być też przeprowadzona na kilka sposobów. Nie zawsze jest metodą inwazyjną. Można ją oczywiście wykonać w sposób tradycyjny, polegający na mechanicznym usunięciu nadprogramowej skóry, jednakże ostatnio alternatywą dla tej techniki stał się zabieg laserowy. Jeżeli więc ktoś nie zamierza kłaść się pod skalpel, równie dobrze może zdecydować się na laserową plastykę powiek. Efekty obu metod są praktycznie takie same. Różnica polega tylko i wyłącznie na tym, że w tym drugim przypadku skalpel zostaje zastąpiony przez laser, a już sama tego świadomość dla wielu pacjentów będzie bardzo komfortowa i pomocna.

Do każdego zabiegu tego rodzaju trzeba się oczywiście odpowiednio przygotować. Najpierw warto na pewno przeczytać jego opis, który można znaleźć na stronie wrosinski.pl, by potem zapisać się już na wstępną wizytę do gabinetu i na żywo porozmawiać o wszystkim z lekarzem. W trakcie takiej konsultacji należy rozwiać wszelkie swoje wątpliwości. Trzeba być szczerym i wypytać o wszystko lekarza, zadając mu konkretne pytania. Można nawet wcześniej zapisać je sobie na kartce. Dzięki temu wizyta na pewno przebiegnie pomyślnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here