Trudno nam sobie czasem wyobrazić, że to właśnie olejki różnego rodzaju mogą mieć zbawienny wpływ na naszą tłustą czy mieszaną skórę, skłonną do różnego rodzaju wyprysków czy właśnie trądziku. Najczęściej stosowanymi preparatami w takich przypadkach są specyfiki, które jedynie wysuszają skórę, a to z koeli wprost prowadzi do dokładnie odwrotnego efektu, jaki sobie założyliśmy. Nasza skóra, jeżeli jest wysuszona, zaczyna produkować jeszcze więcej serum, mające predyspozycje do zatykania porów w skórze oraz powodowania powstawania w ten właśnie sposób trądziku. Dlatego właśnie najodpowiedniejszym sposobem pielęgnacji takiej skóry jest jej właściwe nawilżenie, najwłaściwiej za pomocą naturalnych specyfików, dostępnych bez problemu w naszych domach czy w najbliższych sklepach. Przedstawiamy najlepsze olejki, które w połączeniu między innymi z rumiankiem czy aloesem są w stanie dać naprawdę świetny rezultat.

Olejki, które pomogą w pielęgnacji skóry z trądzikiem

Olej z winogronowych pestek

Jest dostępny powszechnie, posiada również masę właściwości, które świetnie sprawdzą się w naszej codziennej pielęgnacji skóry z trądzikiem. Przede wszystkim wykazuje właściwości ściągające, ale działa także przeciwzapalnie oraz kojąco – dlatego wszystkie podrażnienia czy nienaturalne stany po jego używaniu mogą ustąpić. Stymuluje również produkcję serum, odpowiedzialnego za właściwy poziom nawilżenia skóry.

To, co w organizmie

Olejek jojoba składa się z naturalnych olei występujących w ciele człowieka, dzięki czemu stanowi zdecydowanie najlepszy środek do pielęgnacji skóry z problemami. Sam olejek nie jest tłusty, jak wszystkie inne, zmiękcza skórę w zupełnie naturalny sposób, a także działa przeciwzapalnie.

Olejek konopny

Ów również jest nietrudny w zdobyciu, a jego właściwości są w stanie skutecznie pomóc nam w walce z zaskórnikami oraz niedoskonałościami skóry. Olej konopny nie ma tendencji do zatykania porów, zamiast tego działa przeciwzapalnie, chroni przed działaniem wolnych rodników. Odpowiada również za odpowiedni poziom elastyczności oraz miękkości skóry.

Skuteczny sposób na pozbycie się problemu

Połączenie rumianku oraz aloesu z dobroczynnymi składnikami wspomnianych olejków jest w stanie zdziałać prawdziwe cuda. Rumianek ma działanie przeciwzapalne, a także łagodzi podrażnienia skóry i stany zapalne, aloes z kolei ma działanie przeciwzapalne oraz nawilżające. Połączenie jednego z tych składników z wybranym olejkiem jest gwarancją, że sama kuracja będzie przebiegała łagodniej, a blizny pozostałe po wypryskach nie będą tak głębokie oraz nie będą nas szpecić.

W jaki sposób mieszać składniki?

Aby przygotować odpowiednią dla siebie miksturę, potrzebne będzie 30 ml dowolnie wybranego przez siebie olejku, na przykład konopnego, jojoba czy z pestek winogron, niewiele, ponieważ jedynie dwie krople rumianku oraz aloes. Składniki należy połączyć w szklanej miseczce, a po dokładnym ich wymieszaniu powinno się je przechowywać w buteleczce, najlepiej wyposażonej w dozownik. Do użycia wystarczy jedna jego kropla oraz odrobina żelu z aloesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here