Odpowiednie maszyny i doświadczenie operatora pozwala na wykonanie zgięcia w rurze z nawet najtwardszego materiału. Gięte rury przydatne są w budownictwie, ale także wykorzystywane przy śmiałych projektach mebli, a często znalezienie gotowej, zgiętej pod odpowiednim kątem i we właściwym miejscu w sklepie jest niemożliwe. By wykonać projekt należy więc zlecić wygięcie materiału we właściwym miejscu, bez utraty właściwości rury i przy zachowaniu jej trwałości i wyglądu.

Możliwości metody CNC
Popularną metodą gięcia rur jest technologia CNC, z której korzysta firma  http://www.venart.com.pl/. Odpowiednia maszyna z oprogramowaniem oraz wykwalifikowany pracownik pozwalają na dowolne wyginanie rur z zachowaniem ich poprzecznego przekroju. Można za jej pomocą otrzymywać łuk jednopłaszczyznowy lub przestrzenny, na przykład o nieregularnym kształcie. Technologia CNC pozwala na dużą oszczędność czasu i środków finansowych oraz na zachowanie powtarzalności i wysoką jakość wykonania i to w różnych materiałach. Osoba obsługująca może wykonać gięcie wg planów dostarczonych do klienta. Co ważne, podczas gięcia rury jej powierzchnia pozostaje nienaruszona, nie jest pofałdowana, ani porysowana, a przekrój rury nie zmienia się.

Nieograniczone zastosowanie technologii
Dzięki tej metodzie firma może wykonać wszelkie złączki hydrauliczne, rurki paliwowe do silników, akcesoria do motocykli, meble: krzesła, stoły, półki, lampy, urządzenia na place zabaw, narzędzia do siłowni, tłumiki, wózki do supermarketów, znaki drogowe, uchwyty, armaturę łazienkową.

http://www.singate.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here