Dobieranie zapachu perfum nie jest prostą sprawą. Wiele czynników wpływa na tą decyzje- począwszy od indywidualnych upodobań, a na diecie kończąc. O czym więc warto pamiętać?
Dobrze dobrany zapach to podstawa, jeśli chodzi o dobry styl. Niektórzy dobierają sobie zapachy na podstawie testów osobowości, dla innych wyroczna jest moda.
Po pierwsze- pamiętajmy, że przewąchiwanie kilkunastu nawet zapachów jest bezcelowe. Węch ludzki jest zmysłem stosunkowo słabiej rozwiniętym, więc po przewąchaniu trzeciej-czwartej próbki zapachu straci ‘ostrość’ i nie będzie w stanie wyczuć w pełni kolejnych. Dlatego dobrze jest wybrać dwa-trzy zapachy, które mogą nas potencjalnie zainteresować i skupić się tylko na nich.
Kolejny bardzo częsty błąd to psikanie na nadgarstek i rozcieranie go. To powoduje jedynie mieszanie zapachu i ‘spłaszcza’ go. Najprościej mówiąc- dobre perfumy przechodzą przez kolejne ‘fazy’ zapachu, które mogą różnić się poszczególnymi nutami dominującymi. W przypadku roztarcia, nuty te mieszają się i zapach staje się mniej czysty, a nawet zafałszowany.
Następnym błędem jest wdychanie zapachu od razu po zaaplikowaniu na skórę. Pamiętajmy, że w perfumach zawarty jest alkohol- jest to substancja lotna, która będzie parowała tuż po aplikacji. Wdychanie zapachu od razu powoduje, że wciągamy zapach alkoholu- więc próba też będzie zafałszowana, gdyż alkohol przyćmi oryginalny zapach. Może tez spowodować chwilowe przyćmienie zmysłu powonienia i kolejne próby również będą zafałszowane. Aby tego uniknąć, warto poczekać kilkanaście sekund po aplikacji- alkohol się ulotni, a zapach będzie miał okazję się rozwinąć.

http://trenujmadrze.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here