W mieście pełnym atrakcji i cennych zabytków ta trasa zajmuje ważne miejsce. Via Regia, czyli słynna krakowska Droga Królewska, to najpopularniejsza trasa spacerowa, jaką może się pochwalić Kraków. To przy niej skupiły się najsłynniejsze atrakcje turystyczne miasta Kraka, to ona jest najważniejszym punktem w programie każdej wycieczki po tym mieście. Znajdziemy przy niej szereg wspaniałych zabytków oraz kamienic, które zostały przemienione na eleganckie hotele. To w nich można znaleźć noclegi w historycznych wnętrzach i jeszcze lepiej wczuć się w atmosferę tak niezwykłego miasta, jakim jest Kraków. W zależności od tego, ile mamy czasu, możemy urządzać wspaniałe wycieczki i zwiedzać liczne zabytki znajdujące się przy Drodze Królewskiej. Na jakie atrakcje turystyczne koniecznie trzeba tu zwrócić uwagę?
Droga, która plac Matejki z Wawelem nie jest zbyt długa, jednak kto chce poznać dokładnie jej zabytki, na jej pokonanie powinien przeznaczyć dwa dni. By móc maksymalnie wykorzystać ten czas, warto w porę zarezerwować noclegi w centrum miasta. A jak zwiedzać zabytki znajdujące się na tej słynnej trasie turystycznej?
Punktem początkowym dla takiej wycieczki jest plac Matejki na krakowskim Kleparzu, przy którym znajduje się gmach ASP, ciekawy Pomnik Grunwaldzki oraz kościół św. Floriana. Następne atrakcje turystyczne, jakimi może się tu pochwalić Kraków, to Barbakan oraz Brama Floriańska – doskonale znane zabytki, które już dawno stały się symbolami grodu Kraka. W dalszym ciągu należy pokonać ulicę Floriańską, która prowadzi na Rynek Główny. To przy nim znajdują się najbardziej znane zabytki Krakowa, jak np. Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza, pałac pod Baranami, kościół św. Wojciecha, ratuszowa wieża oraz Sukiennice. Ulice Grodzka i Kanonicza to kolejne punkty na trasie Drogi Królewskiej. Kończy się ona na Zamku Królewskim na Wawelu, który obecnie służy jako jedna z najsłynniejszych w Polsce placówek muzealnych.

http://www.starovka.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here