Każda z nas używa na co dzień podkładu, w celu zakrycia niedoskonałości swojej cery. Jednak większość z nas stosuje ciężkie, drogeryjne produkty, często zawierające w składzie tzw. zapychacze i inne szkodliwe składniki, które pogarszają stan naszej skóry. Skutecznym rozwiązaniem tego problemu są kosmetyki naturalne czyli w tym przypadku podkłady mineralne. Ich skład jest bardzo korzystny dla naszych cer, ponieważ zawierają tylko niezbędne, naturalne składniki. Podkład taki nie tylko nie obciąży naszej cery i nie zapcha porów, ponieważ jest niezwykle lekki, ale również przyczyni się do poprawy wyglądu naszej skóry.
Podstawowy skład takiego podkładu to przede wszystkim pigmenty (tlenek żelaza, ultramaryn) oraz sproszkowane minerały (tlenek tytanu, tlenek cynku czy mika), które mają za zadanie zakryć niedoskonałości, dodatkowo tlenek cynku ma działanie przeciwbakteryjne, natomiast mika wygładza skórę.
Stosowanie podkładów mineralnych okazuje się być więc doskonałą alternatywą dla ciężkich, chemicznych fluidów, ponieważ na rynku znaleźć można dobrej jakości minerały, które skutecznie zamaskują niedoskonałości, wygładzą cerę, nie spowodują zaostrzenia np. zmian trądzikowych, nie spowodują reakcji alergicznej, nie zapchają porów skóry, a dodatkowo wykażą działanie pielęgnacyjne oraz gojące dla naszej cery.
Każda kobieta, której celem jest połączenie sztuki makijażu z równoczesną pielęgnacją, powinna zaopatrzyć się w podkład mineralny, ponieważ jest on jednym z podstawowych narzędzi bezpiecznego i skutecznego makijażu, który nie wyrządzi szkody naszej cerze, a wręcz przyczyni się do poprawy jej wyglądu.

http://www.icotam.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here