Dzieci mają różne tempo rozwoju. Jednak, gdy Twoje dziecko zacznie mieć własne zainteresowania, z całą pewnością też to zauważysz. Z malucha rośnie mały majsterkowicz? Sprawdź jakie zabawki wybrać, aby najlepiej odpowiedzieć na potrzeby Twojego dziecka.

Wkrętak, młotek czy kombinerki?

Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnego zestawu małego majsterkowicza, upewnij się co najbardziej interesuje malucha. W końcu młotka używa się inaczej niż śrubokrętu, a do przecięcia drewnianej deseczki kombinerki nie będą odpowiednie. Płynie z tego wniosek, że majsterkowicz majsterkowiczowi nie równy.

W kreatywnych zestawach małego majsterkowicza, najczęściej znajdziesz m.in.:

  • Młotek
  • Śrubokręt
  • Klucz francuski
  • Imadło

W tych bardziej rozbudowanych, może znajdować się również wiertarka, kombinerki, piła i wiele więcej innych narzędzi, które przydadzą się każdej złotej rączce.

Zestaw małego majsterkowicza to nie tylko drewniana zabawka dla dzieci

Rozwój motoryki u dziecka jest bardzo ważnym etapem jego życia. Dzięki wspieraniu zdolności manualnych, niecko nie tylko nabiera wprawy. Przede wszystkim prawidłowo kształtują się ruchy palców czy dłoni. To także dobre ćwiczenie dla prawidłowego chwytania przedmiotów o różnych kształtach. To z kolei wpływa również na samo kształtowanie się kości i stawów palców oraz nadgarstków.

Dzięki temu, że zestawy małego majsterkowicza wykonane są najczęściej z drewna, są lekkie, wygodne w użyciu i jednocześnie trwałe. Tym samym, maluchowi nie tak łatwo będzie zniszczyć narzędzia nawet, jeśli nie będzie ograniczał ruchów siłowych.

Zabawki dla dzieci powinny też mieć odpowiednie atesty. Farby i lakiery, którymi zostały pomalowane, powinny być bezpieczne dla zdrowia zwłaszcza, ze małe dzieci lubią niekiedy spróbować, jak smakuje ich nowy młotek lub kombinerki.

Tematyczne zestawy małego majsterkowicza

Żeby dziecko nie znudziło się zbyt szybko swoją zabawką i chętnie z niej korzystało, najważniejsze jest, aby pokazać mu rozmaite możliwości jej zastosowania.

Zestawy małego majsterkowicza występują w różnych wersjach. Jeżeli postawisz na zestaw uniwersalny, zaproponuj dziecku wykonanie konkretnych zadań przy użyciu narzędzi. Wkręcanie i wykręcanie śrubek, wbijanie drewnianych gwoździ na różną głębokość, a następnie wyciąganie ich za pomocą kombinerek lub używając obcęgi. Im bardziej urozmaicone będą wyzwania, tym chętniej Twoje dziecko będzie stawiało przed sobą nowe i tym więcej umiejętności nabierze.

Ponadto, majsterkowanie z dzieckiem do doskonała zabawa również dla rodzica. I z całą pewnością, świetny sposób na umacnianie więzi.

Poza zestawami uniwersalnymi, są także zestawy tematyczne. Zestaw małego mechanika czy zestaw małego hydraulika, to doskonały pomysł nie tylko na rozwijanie motoryki dziecka, ale także jego wyobraźni.

Źródło: Manito.pl – Zabawki dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here